6 жовтня 2011 року в м. Жмеринка Вінницької області працівники ВОПО «Джерело надії» провели семінар-тренінг «Попередження расизму і ксенофобії та подолання перешкод у соціалізації дітей біженців та шукачів притулку, як найбільш вразливої категорії дітей". Даний захід відбувся в рамках проекту “Оптимізація співпраці влади, НУО та місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів”, за підтримки Данської Ради у справах біженців та при фінансуванні Європейської Комісії. На тренінгу було представлено напрацювання ВОПО “Джерело надії” у проведенні заходів “Жива бібліотека”, що сприяють порозумінню між людьми, представниками різних груп із числа мігрантів, поширенню ідеї культурного розмаїття та міжкультурного діалогу у Вінницькому регіоні, протидіють расизму та ксенофобії.

Мета заходу: поширення методики проведення заходів «Жива бібліотека» в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів, для активізації ініціатив місцевих громад у сфері протидії расизму і ксенофобії та поширення інформації про дану проблему, про її наслідки для дітей біженців, шукачів притулку та інших мігрантів, а також про методи боротьби з даною проблемою .

В заході прийняли участь 17 учасників: працівників Жмеринської райдержадміністрації, міської ради, відділу у справах молоді та спорту, відділу у справах дітей, шкільних психологів, центру занятості, управління сімейної поліклініки, медичних працівників, соціальних працівників, міськрайонної редакції радіомовлення, кореспондентів місцевих газет.

Всі учасники були зацікавлені темою, тому в процесі роботи виникало ряд запитань про стан перебування та умови проживання біженців в Україні, статистику по біженцям та дітям біженців. Учасників заходу цікавило, яку отримують підтримку біженці і як потрібно діяти, наприклад, у випадку, якщо такі люди з’явились на вокзалі і, не розуміючи мови, не знають, що робити далі. Небайдужість учасники проявили і до дітей шукачів притулку, та дітей мігрантів, оскільки міграційні процеси набувають поширення в Вінницькому регіоні.

Для кращого розуміння проблеми в малих групах виконувалось завдання: що спільного і що нас відрізняє від дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів. Це дало можливість усвідомити, що є багато спільного у людей з різних соціальних та культурологічних прошарків суспільства, те, що завжди єднає людей. Після виконання практичного завдання стало очевидним, як впливає їх становище (це те, що розрізняє) на їх прагнення, життєві потреби, можливості та можливості самореалізації.

Представлена на заході методологія проведення заходів «Жива бібліотека» підтвердила свою ефективність та унікальність у вирішенні проблеми попередження расизму та ксенофобії у Вінницькій області та можливість її широкого поширення. Багато учасників висловили бажання провести заходи «Живої бібліотеки» в себе на місцях.

Участь у заході представників ЗМІ, які глибоко перейнялись темою та опанували методику проведення заходів «Жива Бібліотека» дасть можливість поширенню отриманої інформації серед населення та передачі контактів ВОПО «Джерело надії» зацікавленим особам для подальшої співпраці у даному напрямку.

тренер – психолог  ВОПО "Джерело надії" Мисаченко Наталія

 


Переглядів: 3845
Поширень: 0