На Вінниччині завершено інвентаризацію Уладівської субпопуляції зубра європейського. За даними таксації чисельність стада залишається стабільною і нараховує 94 особини. Судячи із розрахунків щільність субпопуляції – три тварини на тисячу гектарів. Уладівська субпопуляція досягла оптимального рівня, що дозволяє регулювати чисельність поголів\'я шляхом переселення в інші, придатні для мешкання виду, угіддя. Так, згідно спеціального дозволу Мінприроди України, наразі ведуться підготовчі роботи для переселення двох тварин, самки та самця, до Національного природного парку «Вижницький» (Чернівецька область).

Щороку з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділяються кошти на проведення заходів із збереження та підтримки Уладівської субпопуляції. Відтак, Вінниччина стала гарним притулком для проживання та розмноження зубрів, які, після майже повного знищення, були відновлені в штучних умовах та випущені в природу.

Нагадаємо, зубр європейський у кількості 6 особин був завезений на Вінниччину з Волині близько тридцяти років тому. Чисельність субпопуляції поступово зростала. Ареал поширення становить близько 32 тисяч гектарів, але в останні роки площа, де зазвичай перебуває стадо, становить близько 12 тисяч гектарів. Щільність тварин протягом року на окремих територіях є непостійною і залежить від кормової бази.


Переглядів: 2901
Поширень: 0