Крадіжку десяти ікон виявила 29 грудня 2011 прихожанка церкви Івана Богослова, коли зранку прийшла відчини приміщення церкви. Підійшовши до вхідних дверей церкви, жінка виявила, що на них відсутні два навісні замки. Стоячи на порозі, вона відразу помітила, що з іконостасу зникли великі ікони «Миколи Чудотворця» та «Марії Магдалини». Жінка одразу зателефонувала священнику та до міліції. Під час огляду приміщення церкви було встановлено, що крім двох великих ікон, зникли ще вісім – менших за розміром. Загальна вартість ікон, які мають історичну, художню та музейну цінність, склала близько 75 тисяч гривень.

За «гарячими слідами» крадій історичних та духовних цінностей був затриманий. Ним виявився житель сусідньої області. У нього в автомобілі працівники міліції виявили знаряддя зламу замків та рукавиці, але викрадені з церкви ікони затриманий встиг продати жителю Київської області. За кілька годин оперативники вінницької міліції затримали і купця ікон.

За фактом крадіжки працівники міліції порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, яка передбачає покарання до шести років позбавлення волі.

Нещодавно Калинівський районний суд Вінницької області виніс зловмиснику покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком на три роки.

Усі вилучені ікони працівники міліції повернули у церкву св. Апостола Іоана Богослова.Переглядів: 3365
Поширень: 0