З метою повного охоплення увагою держави громадян, яким необхідна допомога, надання соціальних послуг найуразливішим категоріям населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» виділена додаткова дотація місцевим бюджетам у сумі 380,9 млн.грн, в т.ч. Вінницькій області – 12,052 млн.грн.

Додаткова дотація спрямовується на введення в Україні 12 тисяч (у Вінницькій області – 380) посад фахівців із соціальної роботи шляхом введення додатково до структури та штатних розписів центрів соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді відповідних посад, не віднесених до категорії державних службовців.

З метою надання адресних соціальних послуг сільському населенню за місцем проживання, вчасного виявлення, оцінки потреб, здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, робочі місця центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створюються безпосередньо в сільських та селищних територіальних громадах.

6 серпня 2012 року проведено нараду директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вінницької області, на якій обговорювались питання використання ЦСССДМ, передбаченої у змінах до державного бюджету, додаткової дотації місцевим бюджетам для покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.

Крім цього відбулось обговорення організаційних та фінансових питань щодо роботи новоприйнятих фахівців із соціальної роботи.

Районними та міськими ЦСССДМ здійснено територіальний розподіл посад фахівців у районі/місті та заходи щодо визначення місцезнаходження їх робочого місця; проведено підбір осіб на посади фахівців із соціальної роботи у відповідності до затверджених кваліфікаційних вимог професії; здійснюються заходи щодо облаштування робочого місця фахівців із соціальної роботи.

Вінницьким обласним ЦСССДМ проводяться навчання новоприйнятих фахівців із соціальної роботи за Програмою підготовки до соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Станом на 06.07.2012 року прийнято на роботу до ЦСССДМ на посади фахівців із соціальної роботи 354 особи, з них - 311 пройшли відповідне навчання.

Фахівцями із соціальної роботи проінспектовано 1775 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, надано 7968 соціальних послуг. Станом на 30.07.2012 року під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи перебуває 138 сімей.

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині впроваджено нову посаду: "фахівець з соціальної роботи"Переглядів: 4626
Поширень: 0