За два тижні проведення комплексу заходів з профілактики аварійності на пасажирському автотранспорті працівниками авто технічної служби ДАІ було перевірено 111 суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів, оглянуто 1400 автобусів з них – 96, які перевозять дітей. За цей період виявлено 639 порушень законодавства, допущених водіями автобусів, у тому числі 3 факти керування у стані алкогольного сп’яніння.

профілактичні відпрацювання

Так, 12 березня близько сьомої години вечора на автодорозі «Вінниця – Турбів – Гайсин – В.Михайлівка був зупинений відомчий автобус «ПАЗ-3201», за кермом якого знаходився 47-річний житель Тростянецького району. Як з’ясувалося під час перевірки, водій перевозив більше двох десятків робітників до села Гордіївка, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння. Від проходження експертизи керманич відмовився, проте, те, що вживав спиртні напої підтвердив. Ще двох водіїв бусів у нетверезому стані інспектори ДАІ зупинили в обласному центрі та місті Гайсині. Це власники не ліцензованих автобусів, які не здійснювали перевезення пасажирів. На усіх цих водії складено адміністративні протоколи за ст.. 130 КПК України, транспорт поміщено на арешт майданчик.

профілактичні відпрацювання

Крім цього, за два тижні відпрацювання притягнуто до адміністративної відповідальності 11 посадових осіб автопідприємств, вручено 64 приписи на усунення недоліків, надіслано 3 подання до Укртрансінспекції про позбавлення перевізників ліцензії.

Як свідчать перевірки, проведені в обласному та районних центрах, значна кількість автобусів, що належать фізичним особам, не проходить щоденну перевірку технічного стану. Серйозною проблемою є відсутність контролю з боку автоперевізників за режимом роботи водіїв. Нерідко на маршрути перевезень водії виїжджають без ліцензій, відповідного дозволу та дорожнього листа, що свідчить про їх безконтрольність на маршруті.

Забезпечення безпеки пасажирів – це завжди велика відповідальність. Тож Державтоінспекція Вінницької області сподівається, що водії, які цього ще не зрозуміли , будуть сумлінно ставитися до своєї роботи, дбаючи про безпеку пасажирів.Переглядів: 2788
Поширень: 0