Таке рішення прийняла Вінницька обласна рада, оголосивши об’єктом природно-заповідного фонду заболочену ділянку в долині річки Караєць на території Снітківської сільської ради Мурованокуриловецького району.

Тут, у смузі заболочених лук річкової заплави, знаходиться найбільша в області популяція півника болотного. Саме для охорони цього регіонально рідкісного виду і створений ботанічний заказник. Зарості півника болотного є домівкою для комах, птахів, земноводних. Розвинена коренева система прибережних рослин запобігає ерозії ґрунту.

Площа території, яка взята під особливу охорону держави, складає 13,7 гектарів. Новостворений ботанічний заказник, який є природним ядром місцевої екологічної мережі Мурованокуриловецького району, вносить свою частку у справу збереження біотичного та ландшафтного різноманіття області. Створений з ініціативи місцевої громади, яку підтримали обласна рада та облдержадміністрація, він може стати одним із об\'єктів екологічного туризму та природничих подорожей.Переглядів: 3455
Поширень: 0