Концерн Поділля

На Вінниччині готуються до жорсткої економії газу взимку, шукаючи альтернативні види палива. Економити збираються за рахунок переведення соціальних об’єктів на обігрів дровами та вугіллям тощо. Всього таких об’єктів має бути 109 і один з них уже провів відповідну підготовку у Томашпільському районі.

Школа у селі Високе нещодавно придбала твердопаливний котел за 100 тисяч гривень, з яких 70 тисяч надав місцевий підприємець, решту – управління освіти РДА. Досі при обігріві газовими котлами в зимові місяці тут використовувалося понад 3-3,5 тис. кубів газу, що обходилося у 20-23 тис.грн. На переконання губернатора області Анатолія Олійника, новий котел, виготовлений на Барському машинобудівниму заводі, окупить себе за один сезон, адже зменшить використання газу втричі.

«На сьогодні ми на завершальному етапі встановлення котлів , що працюють на альтернативних видах палива. Так, із 109 запланованих соціальних об’єктів, що будуть переведені на альтернативні види палива, понад 40 – виготовляє Барський машинобудівний завод . Це наш місцевий виробник, який надає робочі місця жителям області, а також при сплаті податків – наповнює бюджет Вінниччини».

Ще одним в районі об’єктом, який успішно реалізує програму з енергозбереження і альтернативних видів палива став дитячий садок у селі Антонівка, збудований майже 50 років тому.

У 2012 році за допомогою ГО «Добробут», за підтримки ПРООН і ЄС, а також Антонівської сільської ради в садочку замінили вікна на металопластикові, частково – двері, встановлено твердопаливний котел та повністю замінено систему опалення. За рахунок коштів, які отримала громада за перемогу у 9 обласному конкурсі проектів розвитку громад було відремонтовано внутрішню вбиральню та кочегарку.

Цьогоріч за підтримки ПРООН і ЄС проведено ремонтні роботи покрівлі даху. Нині встановлюється сонячні батареї та колектори. У наслідок цього електроенергія буде накопичуватися в акумуляторах та в заданий час протягом чотирьох годин буде постачатися в мережу дитячого садочку для його потреб. За рахунок даної електроенергії буде забезпечено живлення в опалювальний період на циркуляційні носії та бойлери. А в інші періоди – на електричні плити.

Даний проект знаходиться в стадії завершення. Загальна його вартість - майже 273 тис. грн., з яких ПРООН виділила понад 164 тис. грн.

Нині громада села чекає на результат Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування «Вода – життя основа». В разі перемоги, село Антонівка отримає понад 205 тис.грн. на реконструкцію та капітальний ремонт сільського водогону.Переглядів: 3331
Поширень: 0

Pay.vn.ua