Як повідомляє Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації, у квітні 2014 року за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (1,5 млн. грн.) з області вивезено 67,725 тонн ХЗЗР для їх подальшого високотемпературного спалювання. Роботи проводились S.I.Group Consort Ltd. на території 12 сільських рад Чернівецького, Піщанського та Мурованокуриловецького районів. З Чернівецького району вивезено 51,5 тонн непридатних ХЗЗР, з Піщанського та Мурованокуриловецького районів – відповідно 5,925 та 10,3 тонн.

Відходи були затарені у спеціальні транспортні ємкості. За попередніми роботами та навантаженням спостерігали члени спеціальної комісії, серед яких були представники департаменту екології та природних ресурсів, Вінницької міжрайонної прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, управління цивільного захисту, очільники органів місцевої виконавчої влади, представники виконавця та субпідрядника. Відходи, відповідно до митних декларацій та Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх знешкодження, доставлені на територію спеціального підприємства у Франції для подальшого високотемпературного спалювання.

Наразі з обласного фонду ОНПС виділено 1 мільйон гривень для проведення наступного етапу таких робіт на території області. Наразі проводиться тендер на виконання таких робіт.

Також до Міністерства екології та природних ресурсів України поданий запит на виділення з державного фонду ОНПС 79 мільйонів 800 тисяч гривень для знищення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) і тари від них, що складовані на території Джуринського отрутомогильника.Переглядів: 2568
Поширень: 0