За даними Головного управління статистики 20% експорту товарів області займає продукція сільського господарства. Найбільша доля припадає на зернові культури.

Так, за січень–листопад 2014р. експортовано 225 тис.т кукурудзи, в основному, до Бельґії, Єгипту, Ізраїлю, Ірану, Іспанії, Італії, Кореї, Лівії, Нідерландів, Німеччини і Японії; 186 тис.т пшениці до Бангладешу, Джібуті, Єгипту, Індонезії, Іспанії, Кенії, Кореї, Лівану, Марокко, Пакистану, Південної Африки, Таїланду, Уганди і Філіппін; 42 тис.т ячміню до Ірану, Лівану і Саудівської Аравії. Крім того, експортовано майже півтори тисячі тонн гречки і проса до Польщі, Словенії і Чехії та 746 т сорго до Литви, Німеччини, Польщі і Чехії.

В значних обсягах також експортувались насіння і плоди олійних рослин. Це, в основному, 47 тис.т насіння свиріпи або ріпаку – до Бельґії, Нідерландів, Німеччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Пакистану і Франції; 18 тис.т соєвих бобів – до Австрії, Греції, Єгипту, Іспанії, Італії, Лівану, Німеччини, Польщі, Сирійської Арабської Республіки, Туреччини і Швейцарії; майже 2 тис.т насіння інших олійних культур – до Австрії, Литви, Німеччини, Польщі, Угорщини і Чехії.

Крім того, до Азербайджану, Молдови і Лівії експортовано майже 4 тис.т молока та вершків; до Литви, Лівії, Канади, Німеччини і США – 1215 т меду натурального; до Вірменії, Грузії, Молдови та Польщі – 932 т овочів; до Австрії, Бельґії, Боснії і Герцеґовини, Іраку, Ірану, Литви, Молдови, Монголії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Російської Федерації, США та Туреччини – більше 5 тис.т плодів та горіхів.Переглядів: 3490
Поширень: 0