За даними Головного управління статистики у Вінницькій області частка обороту організованих ринків з продажу сільгосппродуктів за 2014 рік займає 3,2% обсягів роздрібного продажу споживчих товарів за усіма каналами реалізації.

Організовані ринки з продажу сільгосппродуктів були і надалі залишаються вагомим джерелом придбання населенням цілого ряду найнеобхідніших продовольчих товарів, таких як картопля, м’ясо- та молокопродукти, овочі та фрукти.

За минулий рік через мережу обстежуваних ринків області реалізовано 2,7 тис. тонн м’ясопродуктів, з них 87,0% припадає на свинину та сало свиняче. Індекс цін на цю товарну групу по області в цілому склав 110,5%. Звертаємо увагу, що у минулому році сало свиняче займало перше місце з реалізації м’ясопродуктів, а на сьогодні український «національний продукт» поступається м’ясу свинини.

Обсяг реалізації молочних продуктів у 2014 році залишився на рівні минулого року при зростанні цін на 12,3%. Слід відмітити, що скоротився майже у чотири рази обсяг продажу масла тваринного.

На ринках Вінниччини за обстежуваний період продано більше 1600 тонн овочів. Рекордсменами по продажу були: капуста свіжа, цибуля ріпчаста, помідори свіжі та морква. Ціни на овочеву продукцію у цілому по Вінниччині зросли на 14,5%.

Реалізація картоплі на ринках залишилась на рівні минулого року і склала більше 350 тонн при зростанні індекса цін на 27,0%.

Незмінним попитом користується також і олія рослинна, ціна на яку в середньому за рік склала 12,32 грн. за літр.

При зростанні цін на свіжі фрукти в середньому більше як на 30,0% попит на них залишається стабільно високим, за 2014 рік їх продано 1250 тонн. Майже половина обсягу продажу припадає на цитрусові і яблука.Переглядів: 3207
Поширень: 0