Як тривають польові роботи та які проблемні питання виникають у ході посівної голова облдержадміністрації з’ясовував на прикладі угідь сільськогосподарського виробничого кооперативу «Прогрес», що у селі Студена Піщанського району.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Миколи Неїлика, окрім Піщанського, до посіву ярих зернових приступили також Чернівецький, Мурованокуриловецький та Оратівський райони. Що ж стосується озимих культур, то із 430 тисяч га посівів область має 426,7 тисяч га сходів. Із них 96 % - у доброму та задовільному стані. Основним завданням на сьогодні головний аграрій області вбачає підживлення посівів та збереження вологи у ґрунтах. Серед проблемних же питань – недостатність матеріально-технічного ресурсу у малих фермерських господарств.

У південних районах Вінниччини вже почались весняно-польові роботи

Коментуючи цю позицію, голова облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що для таких господарств планується запровадження системи компенсації відсотків у кредитах. Та водночас наголосив на необхідності максимальної підтримки фермерства, що не має таких можливостей та ресурсів, якими володіють великі вертикально інтегровані підприємства.

сільськогосподарський кооператив «Прогрес»

«Політика держави базується на необхідності підтримувати баланс. Повинно бути конкурентне середовище, бо там, де є великі корпорації, а конкуренції немає, згодом починаються проблеми, конфлікти соціального характеру. Тому фермерство потрібно розвивати», - підкреслив Валерій Коровій.

сільськогосподарський кооператив «Прогрес»

Керівник Вінниччини оглянув угіддя СВК «Прогрес», де днями проводився посів ярого ячменю. А також завітав власне до кооперативу, що має статус насіннєвого господарства І репродукції з розвинутим тваринництвом, де поспілкувався з працівниками та ознайомився із застосовуваними у виробництві технологіями.

сільськогосподарський кооператив «Прогрес»

Варто зазначити, що сільськогосподарський кооператив «Прогрес» є гордістю Піщанського району, адже забезпечує робочими місцями жителів села. На сьогодні господарство утримує 961 голову великої рогатої худоби, з яких – 345 корів дійного стада. Підприємство працює із сучасним обладнанням та, за словами його керівника, щороку прогресує.Переглядів: 4235
Поширень: 0