Громади 871 міста і села України мають визначити нові чи повернути історичні назви до 21 листопада. Це 3% від усіх населених пунктів.

21 травня вступили у дію декомунізаційні закони. Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито.

Жителі цих населених пунктів на Вінниччині вимушено змінять прописку відповідно до декомунізаційних законів.

В населених пунктах, у назвах яких ще жив «привид комунізму», повинні визначитися з новими йменнями до 21 листопада. Як повідомляють в Вінницькій ОДА, на Вінниччині таких селищ поки що нарахували 24, це:

с. Ворошилівка Тиврівський район;

с. Жданівка Хмільницький район;

с. Жовтневе Калинівський район;

с. Жовтневе Погребищенський район;

с. Комсомольське Козятинський район;

с. Комунарівка Калинівський район;

с. Кірове Немирівський район;

с. Кіровка Калинівський район;

с. Ленінка Жмеринський район;

с-ще Ленінка Теплицький район;

с. Ленінська Слобода Мурованокуриловецький район;

с-ще Петровське Шаргородський район;

с. Пролетар Хмільницький район;

с. Радянське Крижопільський район;

с. Радянське Літинський район;

с. Радянське Ямпільський район;

с. Русава-Радянка Томашпільський район;

с. Свердлівка Липовецький район;

с-ще Тельмана Липовецький район;

с. Чапаєве Шаргородський район;

с. Чапаєвка Жмеринський район;

с. Чапаєвка Погребищенський район;

с-ще Червона Зірка Липовецький район;

с. Червона Трибунівка Калинівський район.

За повідомленням Українського інституту національної пам’яті, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» зміні підлягають назви 76 міст і містечок (смт) та 795 сіл і селищ (дані оновлюються).

Щоб визначитися із новою назвою місцеві громади мають півроку — до 21 листопада. Опісля впродовж 3 місяців Верховна Рада України прийме рішення про перейменування. Упродовж півроку також будуть змінені назви вулиць, площ, географічних об’єктів. Рішення приймає відповідний орган місцевого самоврядування.

До назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.

Також підлягають зміні найменування, у яких використано назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік та похідні від них. Назви які пов’язані з діяльністю Комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.Переглядів: 4442
Поширень: 0