В осінньо-зимовий період 2014-2015 років обсяги споживання природного газу в цілому по управлінню зменшилися з 56 тис. кубометрів до 12,5 тис. кубометрів.

Така економія газу – результат переходу держпідприємств лісового господарства на опалення дровами і деревними відходами. У 2015 р. держлісгоспи повністю відмовляться від використання газу!

Зменшилися також питомі витрати світлих нафтопродуктів на 1 тисячу гривень реалізованої продукції. Якщо в осінньо-зимовий період 2013-2014 років вони складали 10,4 кг, то в першому кварталі 2015 р. – 5,2 кг. Найменш енергозатратним є лісопромислове виробництво на ДП «Бершадський лісгосп» і «Хмільницький лісгосп»: 3,5 кг та 3,8 кг на 1 тис. грн. реалізованої продукції.

Вінницькі лісівники впроваджують енергозберігаючі технології

Основними напрямками впровадження енергозберігаючих технологій є:

  • перехід на великовантажні лісовозні автомобілі для вивезення деревини;
  • інтенсивне використання при вивезенні деревини тракторних лісовозних причепів з гідронавантажувачами;
  • збільшення обсягів реалізації деревини з верхніх і проміжних складів;
  • зменшення відстані вивезення деревини за рахунок відвантажень з ближніх залізничних станцій;
  • створення розвиненої мережі лісових доріг;
  • повний перехід на опалення будівель, приміщень та сушильних камер дровами і деревними відходами;
  • належне утеплення будівель і приміщень.

Важливим питанням сьогодні є забезпечення енергоринку області дров’яною деревиною. Держпідприємства у в цьому році реалізують споживачам 135 тисяч кубометрів дров’яної деревини (з запланованих 110 тис. кбм.). На цей час уже поставлено споживачам 62 тис. кубометрів дров’яної деревини.

Ритмічна робота держпідприємств при виконанні поставленого завдання дасть можливість всім споживачам вчасно підготуватися до опалювального сезону 2015-2016 р.р.Переглядів: 3411
Поширень: 0