Прокуратурою Бершадського району до суду спрямовано обвинувальний акт відносно підприємця, який всупереч вимогам Земельного кодексу України, навесні 2012 року без відповідних дозвільних документів на проведення робіт та без проведення зміни цільового призначення земельних ділянок, розпочав видобування піску чим частково створив штучний водний об’єкт на земельній ділянці сільськогосподарського призначення, площею 4 га.

Вказані дії досудовим слідством кваліфіковано за ст. 254 КК України, як безгосподарське використання земель, яке спричинило виведення земель з сільськогосподарського обороту. На даний час вказане кримінальне провадження розглядається судом.

Крім того, за результатами розгляду колективного звернення жителів с. Бирлівка, прокуратурою Бершадського району розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240 КК України за фактом порушення вищезазначеною особою правил використання надр, який на вказаній земельній ділянці влаштував кар’єр, де видобуває корисні копалини – пісок, що ймовірно призвело до часткової руйнації розташованих поруч житлових будинків та зниження рівня води в криницях громадян. 

Наразі триває досудове розслідування.Переглядів: 2701
Поширень: 0