Прокуратурою області у взаємодії з обласними управліннями органів внутрішніх справ та Служби безпеки України у ході розслідування кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 та ч. 1 ст. 240 КК України, установлено незаконний видобуток суглинку на території Вінницького району двома підприємствами з виробництва цегли, у тому числі на земельних ділянках, виданих громадянам в якості паїв.

З метою створення видимості законності своєї діяльності, службові особи зазначених підприємств склали і подали до Державної служби геології та надр України неправдиві документи на отримання дозволу з видобутку надр підприємством зі схожою назвою, яке у минулому видобувало суглинок на підставі дозвільних документів. Шкода завдана внаслідок незаконних дій оцінюється у понад 10 мільйонів гривень.

Крім того, під час проведення санкціонованого судом обшуку на території одного з підприємств зафіксовано незаконне використання газу. Установлено, що газ надходив до підприємства через трубу, яку під’єднано до магістрального газопроводу поза вузлом обліку.

Також правоохоронцями виявлено факти виготовлення необлікованої цегли та перерахування коштів за її реалізацію на карткові рахунки приватних осіб.

Наразі, слідством вживаються заходи щодо встановлення збитків, заподіяних незаконним використанням газу, та додержання підприємствами вимог податкового законодавства. Перевіряються факти можливого покладення обов’язку щодо сплати за необліковано використаний газ на населення, а також дії посадових осіб контролюючих та інших державних органів щодо сприяння у незаконній діяльності вказаних підприємств.Переглядів: 1867
Поширень: 0