Більшість злочинів, скоєних на території Вінниччини – це злочини проти власності. Актуальними стали крадіжки автотранспорту. Легкодоступними для викрадачів автівки робить недбалість їх власників. У минулому році правоохоронці повернули 118 машин, з 259 викрадених.

Останнім часом на території області збільшилась кількість крадіжок автотранспорту. У 2015 році 259 мешканців області та обласного центру залишились без автівок, з них 118 правоохоронці розшукали та повернули власникам. Усім особам, причетним до їх викрадення, оголошено про підозру.

Багато хто із власників автотранспорту, своїм легковажним ставленням до стоянки та системи захисту, провокує зловмисника на викрадення машини. Автовласникам варто пам’ятати: викрадають всі моделі автомобілів, як вітчизняного, так і іноземного виробництва. Це можна попередити, якщо застосовувати елементарні правила безпеки.

Поліція радить обладнати автомобіль спеціальними пристроями: блокування керма або коробки передач, сигналізацію, GPS системою з метою цілодобового контролю за автомобілем. Ніколи не залишайте ключі у замку запалення, не виходьте з машини, коли працює двигун. Перевірте, чи всі вікна і двері щільно зачинені, коли виходите з машини, не довіряйте свій автомобіль незнайомим або випадковим людям, застрахуйте його. Не залишайте автомобіль вночі у темних безлюдних місцях, скористайтеся стоянкою. До поліції вкрай рідко надходять повідомлення про викрадення машин із стоянок закритого типу. Викрадачів відлякує присутність сторонніх - потенційних свідків.

У 2016 році працівники поліції затримали автокрадія, який вночі біля під’їзду будинку в м. Ладижин викрав автомобіль «ВАЗ 2109». 29-річний власник автівки вчасно сповістив про угон в поліцію. Оперативники затримали зловмисника неподалік від місця злочину. Автівка заглухла, і він не зміг швидко завести її.Переглядів: 1831
Поширень: 0