На справжні витвори мистецтва перетворив скульптор Олексій Альошкін хати в селі Букатинка Чернівецького району, що на Вінниччі, розмалювавши їх орнаментами, повідомляє Depo.Вінниця.

"Свою хату розмалював першою. Потім - класи у школі. Хоча зараз в багатьох з них малюнки заклеїли шпалерами. В тій хаті, що за сотню метрів від моєї, зберігаю свищики, (свистки з глини)", - розповів Альошкін.

До села скульптор Олексій Альошкін переїхав з Києва 36 років тому. З тих пір майстер розмалював свою власну та кілька десятків сільських хат. Спочатку місцеві мешканці сприймали його за дивака та через кілька років віддали і свої хати до його умілих рук. Село з часом пустіло, люди виїжджали з нього тож, щоб хати не руйнувались, переписували їх на Альошкіна.

Відомий в Україні скульптор Олексій Альошкін перетворює хати у селі на Вінниччині на витвори мистецтва

В них митець створив музеї - шкрябанки, ляльки-мотанки, витинанки. Таким чином, вимираюче село в глибинці Вінниччини стало арт-об'єктом під відкритим небом. Сюди може приїхати кожен охочий, а сім'я Альошкіних проведе для них безкоштовну екскурсію. Майстер каже, що орнаменти на хатах та всередині них мають свої значення. Тільки от зрозуміти їх зможе лише той, хто вийшов на вищий ступінь розуміння мистецтва та любові.

Хоча оздоблення інтер'єрів - далеко не єдине захоплення митця. Він - знаний в Україні скульптор, який робить з каменю скульптури-імпровізації. У Букатинці він створив справжню виставку зі своїх робіт з каменю.Переглядів: 5499
Поширень: 0