Вінницька обласна рада прийняла рішення оголосити об’єктом природно-заповідного фонду водно-болотний комплекс, який знаходиться біля села Ільківка Вінницького району. Про це повідомляє Прес-служба департаменту екології та природних ресурсів

Заповідана територія являє собою русловий ставок та прилеглу до нього територію вздовж річки Рівець. На берегах переважають вербові насадження з густим трав’яним покривом та угрупуванням осик. Зростає велика кількість лікарських рослин, що занесені до Червоної книги України. Крім того, зустрічаються півники болотяні (ірис), які занесені до «Загального переліку рідкісних та зникаючих видів судинних рослин і тварин Вінницької області.

Частина водойми заболочена і є місцем гніздівлі багатьох водоплавних та навколоводних видів птахів. Постійно гніздиться сіра чапля. Вербнякові зарості складаються з кількох видів верб – попелястої, тичинкової та ламкої. Часто зустрічається чистець болотний, водяний перець, вербозілля звичайне, ранник тіньовий, жовтець повзучий, слабник водяний, м’ята довголиста.

На березі водойми знаходиться унікальне історичне джерело «Панюкова криниця», що має лікувальне, естетичне, оздоровче та історико-культурне значення. Перші письмові згадки про нього датуються 1746 роком, хоча місцеві жителі пов’язують джерело з часом виникнення поселення «Ільківці», яке, за дослідженнями В.Д.Отамановського, утворилося ще у 14 столітті.

Гідрологічний заказник «Ільківський став» створений за ініціативи Вінницької обласної громадської організації «Явір», яка провела обстеження території та підготувала наукове обґрунтування.

Територія заповідного об’єкту із користування вилучатись не буде, її площа складає 20,9 гектарів.

Статус гідрологічного заказника дасть можливість забезпечити охорону, ефективне використання та відтворення природного водно-болотного комплексу.Переглядів: 3637
Поширень: 0