У заході також взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Домбровський, голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний, Вінницький міський голова Володимир Гройсман, Генеральний директор ДП УГК «Nemiroff» Алла Глусь, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, директор Української кінофундації Андрій Халпахчі, представники місцевої влади та Фонду «Україна 3000».

У супроводженні вихованців комплексу та його директора Ніни Куляс пані Катерина Ющенко оглянула заклад. Вона відвідала кабінети української мови та літератури, образотворчого мистецтва, фізики та астрономії, початкові класи. Також пані Катерина завітала до спального корпусу, де розташовані спальні кімнати хлопчиків і дівчаток, молитовна кімната, кабінет психолога, кухня самообслуговування для вихованців.

«Те, що я побачила у вашому закладі, мене дуже вразило, – зізналася Катерина Ющенко. – Я б сама хотіла ходити у вашу школу. Ви даєте цим дітям відчуття любові і захищеності, виховуєте їх повноцінними громадянами України». «Але найважливіше, що ви даєте своїм вихованцям, – це відчуття родини. Ви дбаєте один про одного, навчаєтеся любити Бога і жити однією великою сім’єю», – зазначила вона.

Пані Катерина висловила задоволення великими змінами на краще, які відбуваються в українських дитячих будинках. «Вперше я відвідала дитячий будинок в Україні у 1995 році, і була неприємно вражена жахливими умовами, в яких перебували ті діти, – розповіла вона. – Я не могла собі уявити, як діти, які виросли в таких умовах, будуть розбудовувати нашу країну».

Катерина Ющенко подякувала всім, хто допомагає і підтримує Брацлавську школу-інтернат, зокрема – Вінницькій обласній державній адміністрації, обласній раді, місцевій владі, приватним спонсорам. Звертаючись до дітей, вона сказала: «Я б дуже хотіла, щоб ви робили для вашої рідної школи ще більше. А ще я б хотіла, щоб ви приїхали сюди через двадцять років і всиновили останніх діточок».

Пані Катерина закликала всіх вихованців допомагати дітям з обмеженими можливостями, сприяти тому, щоб вони мали вільний доступ до шкіл, музеїв, лікарень, інших публічних закладів. «Ви маєте закінчити ту справу, яку розпочали ми, – дати цим людям шанс стати повноправними громадянами своєї країни», – підкреслила вона.

Від імені Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко передала Брацлавському навчально-виховному комплексу медичне обладнання – електрокардіограф і тонометр, а також книжки та іграшки на загальну суму понад 12 тисяч гривень.

Для довідки:
Комунальний заклад «Брацлавський навчально-виховний комплекс: дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів – гімназія Вінницької обласної Ради» створено на базі Брацлавського дитячого будинку, заснованого у 1918 році. Сьогодні у школі-інтернаті виховуються 162 дитини, навчально-виховний процес забезпечують 59 педагогічних працівників та 85 чоловік обслуговуючого персоналу.


Переглядів: 3217
Поширень: 0