Одна із найбільших за кількістю жертв цьогорічних аварій в Україні сталася увечері 5 грудня, поблизу села Райгород, що у Немирівському районі. Такого страшного ДТП у нас на Вінниччині не було – визнали навіть рятувальники. Жахлива дорожньо-транспортна пригода забрала життя десяти людей. Ще двоє госпіталізовані. Згідно Державного класифікатора надзвичайних ситуацій ця аварія була зареєстрована як надзвичайна ситуація техногенного характеру, місцевого рівня (дорожньо-транспортна пригода з тяжкими наслідками) – про це повідомили учасники прес-конференції - заступник голови облдержадміністрації В.Жердецький та начальник Головного управління МВС України у Вінницькій області В.Поліщук.

В ході прес-конференції вони розповіли про наслідки цієї страшної аварії та дії обласної влади з допомоги потерпілим та родичам загиблих. За словами заступника голови облдержадміністрації В.Жердецького 5 грудня о 21.30, на автошляху Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка, від автомобіля МАN-19.403, який рухався в напрямку м.Гайсина, із невстановлених обставин, від\'єднався причіп, KRONE н.з. 03624 МО, після чого причіп виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткнення з вантажопасажирським автомобілем FOLKSWAGEN NRANSPOSN н.з. АВ 1466 АН, який рухався у зустрічному напрямку. На місці пригоди встановлено, що з м. Ватутіно, Черкаської області у напрямку м.Вінниці виїхав мікроавтобус «Фольсваген-Транспортер» д.н. АВ 14-66 АН з пасажирами, які перебували на релігійному зібранні «Євангелістів».

Внаслідок ДТП загинуло 10 осіб (Дмитренко Ігор Вікторович, 1969 р.н., Дмитренко Олександр Вікторович, 1969 р.н., Ковальчук Микола Миколайович, 1959 р.н., Ковальчук Людмила Миколаївна, 1967 р.н., Гончар Тетяна Олександрівна, 1990 р.н., Квасніцька Тетяна, 1958 р.н., Куліновська Надія Омелянівна, 1942 р.н., Горбач Людмила Федорівна, 1954 р.н., Якубина Любов, 1956 р.н., Гончар Іван Сергійович, 1988 р.н., мешканці Вінницької області), травмовано 2 особи (Дмитренко Юлія Ігорівна, 1992 р.н., Дмитренко Валентна Олександрівна, 1990 р.н. - госпіталізовані до реанімаційного відділення Немирівської ЦРЛ).

Як повідомив В.Жердецький, на місці події одразу розпочали роботу працівники ГУ МВС, ГУ МНС, РДА. В Кабінеті Міністрів України створена комісія для розслідування ДТП У Вінницькій області. Комісію очолив заступник Міністра транспорту та зв’язку Петро Кравчук, його заступник – начальник департаменту ДАІ МВС України Сергій Коломієць.

За словами заступника голови облдержадміністарції В.Жердецького в області відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації створено оперативний штаб з ліквідації наслідків НС. Зараз активно вирішується питання надання матеріальної, медичної, психологічної допомоги сім\'ям загиблих і лікування постраждалих.

«Розпорядженням голови облдержадміністрації О.Домбровського було створено оперативний штаб з допомоги постраждалим, та виділено 110 тис. грн. на подолання наслідків надзвичайної ситуації. З цієї суми передбачено 10 тис. грн. на кожного загиблого і по 5 тис. грн. на кожного постраждалого. Щодо поховання 8 загиблих вінничан, то тут Вінницька міська рада взяла на себе всі зобов’язання у цій справі. - підкреслив В.Жердецький. – Я особисто спілкувався з потерпілими, і хочу запевнити вас, що держава і обласна влада не залишать їх у біді. Адже саме у такий час ми розуміємо чого варте наше життя».

Щодо наслідків розслідування причин ДТП та наступних дій правоохоронних органів присутніх поінформував начальник Головного управління МВС України у Вінницькій області В.Поліщук. Як повідомив В.Поліщук, ділянка дороги біля села знаходиться у відмінному стані. Там добра видимість, нанесена розмітка та встановлені усі необхідні дорожні знаки.

«Тож наразі об’єктивною причиною аварії являється порушення правил експлуатації автомобіля МАN, проти водія якого порушена кримінальна справа. Ще одна справа заведена проти автопідприємства, яке проводило огляд траспортного засобу – за випуск авто з порушенням правил безпеки. Водій же згідно чинного законодавства, у випадку якщо його вина буде доведена, отримає до 10 років позбавлення волі. В цілому ж, розслідування може тривати до двох місяців» - зазначив В.Поліщук.

Також Головне управління МВС України у Вінницькій області спільно з Головдержінспекцією на автомобільному транспорті у Вінницькій області здійснять заходи щодо перевірки на транспортних засобах буксировочних пристроїв та наявність страховочних тросів. Перевірятимуться справність і відповідність конструктивним вимогам перед випуском вантажних транспортних засобів на маршрут.

Тим часом, у разі необхідності, потерпілі можуть зв’язатися з начальником оперативного штабу, заступником голови облдержадміністрації В.Жердецьким по телефону: 59-21-00.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації О.Домбровського № 533 від 7 грудня у зв\'язку з трагедією, що сталася 5 грудня 2009 року на автошляху Львів – Кіровоград – Знам’янка поблизу с. Райгород Немирівського району внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та призвела до загибелі десяти чоловік - 8 грудня 2009 року оголошується днем жалоби на території Вінницької області.


Переглядів: 3911
Поширень: 0