Концерн Поділля

До Вінницької місцевої прокуратури надійшло звернення від жительки Вінниччини щодо вчинення відносно неї шахрайських дій через соціальну мережу «Вконтакті».

На початку листопада 2015 року Світлана відвідувала всесвітню мережу Інтернет, а саме соціальну мережу «Вконтакті». У цей час до неї в друзі приєднався невідомий їй громадянин С. Під час спілкування він пояснив, що переглядаючи учасників соціальної мережі «Вконтакті», побачив сторінку Світлани та вирішив потоваришувати. Протягом тривалого часу Світлана постійно спілкувалась у соціальній мережі з С. Під час спілкування, зловживаючи довірою Світлани, чоловік розповідав їй видумані обставини, що нібито в нього виникли великі проблеми з навчанням. Далі запитав, чи немає в її знайомих 3 тисяч гривень, щоб позичити для вирішення питань із навчанням, при цьому вказав, що поверне гроші найближчим часом. Світлана, довіряючи своєму співрозмовнику через термінал «Приватбанку» перерахувала кошти в розмірі 3000 гривень на вказаний рахунок.

Після цього Світлана продовжувала спілкуватись у соціальній мережі із С., який постійно розповідав про видумані ним обставини, що нібито в нього проблеми із здоров’ям і йому терміново потрібно придбати ліки на немалу суму і при цьому постійно просив Світлану перераховувати на його рахунок різні суми коштів. В продовж 2016 року жінка перерахувала на рахунок шахрая близько 9 тисяч гривень. Зловживаючи її довірою,  чоловік не виконав взятих на себе зобов’язань з повернення коштів. Заволодівши грошима Світлани розпорядився ними на власний розсуд.      

За даним фактом прокуратурою м. Вінниці зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Після закінчення досудового розслідування прокуратурою м. Вінниці кримінальне провадження відносно С направлено до суду за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).

Під час судового розгляду шахрай визнав свою провину, щиро розкаявся у скоєному та повернув кошти потерпілій, які він здобув злочинним шляхом.

Вироком Вінницького міського суду Вінницької області С визнано винним та призначено покарання у вигляді громадських робіт строком сто п’ятдесят годин. Так, завдяки втручанню Вінницькій місцевій прокуратурі захищено права та інтереси ще однієї людини.Переглядів: 3138
Поширень: 0

Меблі для дому - ПетроЦентр