В межах робочого візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжоу Лі відвідав Вінницький національний технічний університет, де поспілкувався із вінницькими та власне китайськими студентами і відмітив нові перспективи для економічного розвитку Вінниччини та молодіжну співпрацю між країнами.

Під час зустрічі голова облдержадміністрації Олександр Домбровський зазначив, що вже 15 років поспіль КНР розвивається швидкими темпами, завдяки ефективним рішенням у соціально-економічному розвитку. А в основі динамічного розвитку України та й Вінницької області нам необхідні саме ефективні економічні моделі.

«Тому, ми зацікавлені у вивченні та залученні досвіду КНР щодо запровадження індустріальних зон, застосування у виробничих потужностях новітніх технологій шостого і сьомого покоління, розвитку технологічних парків. Китай може запропонувати нам нові перспективні проекти майбутнього, особливо конкурентоздатні технології в аграрному секторі. Сьогодні - це можливість запровадити нову інфраструктуру елеваторного господарства для переробки і зберігання зернових культур, випуск необхідних мінродобрив тощо» - підкреслив Олександр Домбровський.

Також голова облдержадміністрації відмітив, що Вінницький національний технічний університет сьогодні є закладом вищого рівня, де на професійній основі викладають сучасні предмети та забезпечують високий рівень фахових знань для студентів, долучаючи їх до здобутків світової науки. Про це свідчить той факт, що у ВУЗі навчаються 68 китайських студентів.
«А вихідці з Китаю навчаються лише у кращих закладах світу. Тож однією з можливих реалій нашої співпраці може стане обмін студентами та молодими спеціалістами між вінницькими ВУЗами та їх колегами у Китаї» - зауважив Олександр Домбровський.

Сам Посол подякував голові облдержадміністрації за запрошення відвідати Вінниччину, і акцентував увагу присутніх на минулому і сучасному КНР. Він розповів викладачам і студентам про основні етапи розвитку сучасної китайської держави та шляхи до економічного зростання.
«Промислові системи, розвинуте сільське господарство – саме це цікавить КНР під час пошуків нових партнерів до співпраці.. Китай залишається країною яка розвивається, в Китаї сконцентровані потужні ресурси, і ми готові їх залучити. Як і в кожної країни в нас були успіхи та невдачі, але зараз ми зацікавлені знайти у Вінницькій області стабільних партнерів та проекти для співпраці» - зауважив Чжоу Лі.

За його словами КНР придивляється до Вінниччини для можливого регіонального співробітництва.
«Ми зацікавлені в торгівлі з Україною та можемо забезпечити вас кредитними ресурсами. Ми готові вкладати кошти у геопошукові роботи, харчову промисловість та сільське господарство. Одним з варіантів може стати спорудження на Вінниччині цементного заводу, із залученням китайського капіталу», - сказав Чжоу Лі.

З кожним роком товарообіг між Україною та Китаєм збільшується, зокрема у 2009 році він склав понад 5 млрд. дол., причому майже 8 млн. дол. припадає на товарообіг Вінницької області із провінціями Китаю.
До речі, 4 січня 2010 року виповниться 18 років з моменту коли вперше на офіційному рівні були встановлені дипломатичні стосунки між Україною та КНР.


Переглядів: 2816
Поширень: 0