Про це, сьогодні повідомив заступник голови - директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.

Ігор Івасюк також повідомив про те, що у поточному році планується відкриття 11 ДНЗ, 12 дошкільних груп у функціонуючих закладах і реорганізації 73-х шкіл, що дасть змогу створити неменше 1 тисячі нових місць у дошкільних навчальних закладах, а також для забезпечення підвозу учнів до навчальних закладів заплановано придбати 61 шкільний автобус.

Посадовець зупинився на пріоритетних напрямках роботи та цілях Департаменту освіти і науки у поточному році. «Для здобуття якісної освіти, необхідно розширювати міжнародну співпрацю закладів професійної освіти регіону з метою їх інтеграції у європейський простір, а також вдосконалювати системи професійної освіти за допомогою реалізації Європейських принципів «Освіта впродовж життя», - наголосив Ігор Івасюк.

«Минулого року перед Департаментом освіти і науки ОДА стояло завдання забезпечити якість та доступність освіти. У 2015 році в області налічувалось 1810 навчальних закладів, в яких навчалось понад 25 тис. осіб., було створено 10 НВК «Школа-сад». Вперше за роки Незалежності України в області спостерігалась динаміка збільшення чисельності школярів - майже на 800 осіб», - зауважив Ігор Івасюк.

Цьогоріч на Вінниччині планують відкрити 11 дитсадочків, а для підвозу школярів придбати 60 шкільних автобусів

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк окремо зупинився на питанні розвитку інклюзивної освіти та підтримки сімей учасників АТО. За словами посадовця, в навчальних закладах регіону значна увага приділяється національно-патріотичному вихованні, зокрема, в усіх навчальних закладах області учні активно долучаються до благодійних акцій. Також минулоріч встановлено 71 дошку героям АТО та Небесної сотні на фасадах навчальних закладів. Постійний психологічний та соціально-педагогічний супровід здійснюється для переселенців (понад 3000 учнів, 66 студентів ВНЗ, 660 дітей дошкільного віку).

Так як 2016 рік проголошений Президентом України «Роком англійської мови», то значна увага приділяється підготовці вчителів англійської мови та поглиблення вивчення мови учнями шкіл області.

Зокрема, влітку працюватимуть мовні табори, де і діти, і вчителі зможуть вдосконалювати свої навички з англійської мови, спілкуючись безпосередньо з волонтерами, які є носіями англійської мови.

За словами посадовця, проблеми, над якими слід постійно працювати - підвищення якості підготовки кваліфікованих педпрацівників, реалізації інклюзивної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими потребами , розвиток позашкільної освіти.Переглядів: 2038
Поширень: 0