Вчора, 5 травня, в Україні розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Стартувало ЗНО цього року з іспиту з української мови та літератури. За дотриманням процедур тестування як з боку персоналу, так і з боку абітурієнтів традиційно слідкують спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. Пропонуємо ознайомитися ізкороткими підсумками спостереження за тестуванням з української мови та літератури у Вінницькій області.

Українська мова і література є обов’язковим предметом для здачі тими, хто планує вступати цьогоріч до вищих навчальних закладів. Окрім цього, цьогорічним випускникам результати тестування з цього предмета зараховуються як оцінка за державну підсумкову атестацію. Власне тому, за даними Українського центру оцінювання якості освіти, явка на пунктах тестування сьогодні склала більше 95%. У Вінницькій області явка склала 94,6%.

Спостерігачі мережі ОПОРА зазначають, що незважаючи на масовість тестування, процес перевірки знань на Вінниччині, як і по Україні, пройшов доволі спокійно. Загалом персонал, залучений до організації та проведення тестування, сумлінно виконав покладені на них обов’язки.

Уповноважені особи УЦОЯО та відповідальні за пункт тестування досить лояльно ставилися до випускників, які з’являлися на пункт без необхідних підтверджуючих документів - сертифіката ЗНО та документа, що посвідчує особу. Так, у ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія м. Могилева-Подільського абітурієнта за дозволом Вінницького РЦОЯО впустили без паспорта, тільки за запрошенням та Сертифікатом. На цьому ж пункті складала ЗНО 45-річна жінка, яка була зареєстрована за старим паспортом, а прийшла з новим. Її також допустили до тестування.

Абітурієнти також досить відповідально поставилися до тестування. Не зафіксовано випадків спізнення, на пунктах тестування, де були присутні спостерігачі ОПОРИ. Разом з тим, серйозним порушенням процедури стандартизованого тестування, як і в попередні роки, залишається наявність в учасників мобільних телефонів та інших технічних приладів, за допомогою яких можна фіксувати та передавати інформацію. Наприклад, на пункті тестування у Тульчинській ЗОШ I-III ступенів №1 учасник ЗНО на коридорі користувався мобільним телефоном. В результаті зафіксованого порушення, уповноваженою особою УЦОЯО було складено акт про порушення й абітурієнт достроково завершив роботу над тестом. Там же було зафіксовано, як вступник пошкодив зошит з тестовими завданнями, вирвавши з нього сторінку, яку виніс з аудиторії. Повернувшись в аудиторію, учасник тестування витягнув цей листок і почав з нього списувати. Стосовно цього порушення уповноваженою особою УЦОЯО було складено акт про порушення та абітурієнт також залишив пункт тестування.

Популярними серед вступників залишаються шпаргалки. У ЗОШ №31 м. Вінниці абітурієнт користувався рукописною шпаргалкою. Уповноважена особа УЦОЯО склала акт про порушення, в результаті чого учасник ЗНО залишив пункт тестування.

Особливістю цьогорічної сесії ЗНО з української мови та літератури стала відсутність загальної перевірки металодетекторами. Вранці перед тестуванням УЦОЯО прийняв відповідне рішення й поінформував про це регіональні центри оцінювання. Однак, за рішенням самих регіональних центрів у пунктах тестування міг проводитися вибірковий контроль за наявністю заборонених технічних засобів. 

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині на перші іспити ЗНО з української мови та літератури не з'явилось майже 600 абітурієнтівПереглядів: 2698
Поширень: 0