Вчора, 11 травня, абітурієнти складали тестування з математики. Явка на пунктах тестування, як повідомляє Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти, склала 92,6%. За перебігом тестування – дотриманням процедур персоналом та учасниками ЗНО – на 13 ПТ спостерігали представники Громадянської мережі ОПОРА.

Під час тестування з математики на всіх пунктах тестування, де працювали спостерігачі ОПОРИ, проводився загальний контроль за наявністю в учасників тестування заборонених технічних засобів.

В результаті перевірки учасники, у яких були виявлені такі засоби, були позбавлені права продовжити роботу над тестом. Такі випадки спостерігачі мережі ОПОРА зафіксували у пунктах тестування, що знаходилися в ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ліцеї м. Немирів, ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 м. Хмільника, ЗОШ №4 м. Жмеринка.

Персоналом пункту тестування також допускалися незначні порушення, які, однак, не впливали на хід проведення тестування. Так, у ЗОШ №2 м. Тульчин в аудиторії у інструктора задзвонив мобільний телефон, він був поставлений на режим «вібро» і інструктор одразу його вимкнула, проте абітурієнти відволіклися. Ця ж інструктор користувалася підручником з "Історії України" і зошитом. На зауваження спостерігача ОПОРИ жінка відповіла, що готується до контрольної роботи, але підручник і зошит прибрала в сумку.

Прикрий випадок стався у ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 м.Хмільника. Під час ЗНО учасниці тестування стало погано. Абітурієнтку забрала карета швидкої допомоги.

Доволі поширеними залишаються шпаргалки, що стають ще однією причиною видалення учасників ЗНО з пунктів тестування. У ЗОШ №2 м. Тульчин до початку тестування спостерігачем ОПОРИ в рекреаційній зоні було знайдено зошит з математики, який спостерігач віддав відповідальній за ПТ.

Учасники ЗНО користуються своїм правом подавати апеляцію на порушення процедури проведення ЗНО. Так, у ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ліцеї м. Немирів під час технологічної перерви в учасника тестування було виявлено мобільний телефон. Уповноваженою особою складено акт про порушення і абітурієнт залишив ПТ. Проте після того, як учасник тестування був видалений, він подав апеляцію на порушення процедури проведення ЗНО.Переглядів: 2707
Поширень: 0