«На сьогодні в результаті діяльності DESPRO в області реалізовано 20 проектів місцевих громад. Досягнуто значних соціальних та економічних результатів: близько 9 тис. сільських мешканців Тульчинського, Калинівського та Іллінецького районів одержали можливість користуватися якісними послугами водопостачання, загальна вартість проектів склала понад 4 млн. 222 тис. грн.., з яких близько 51% - внесок Швейцарсько-українського проекту DESPRO » - зазначив відкриваючи засідання Наглядової Ради DESPRO перший заступник голови облдержадміністрації, голова наглядового комітету DESPRO у Вінницькій області Валерій Коровій.

За словами керівника проекту в Україні Оксани Гарнець, перша фаза діяльності проекту «Підтримка децентралізації влади в Україні» завершується 31 січня 2010 року, а з 1 лютого 2010 року розпочнеться наступна фаза проекту, що триватиме до лютого 2112 року. Саме Вінниччина та АР Крим стали пілотними для реалізації проектних завдань. У наступній фазі проект продовжуватиме роботу, розширивши географію діяльності та сфери діяльності.

Для довідки:
Місія, мета та завдання проекту
Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади.
Мета DESPRO – забезпечити надання ефективних та доступних послуг у сфері водопостачання, а також соціальних послуг, базуючись на принципах децентралізації.
Проект передбачає три фази: підготовчу (2007-2009 роки), фазу консолідації (2010-2012 роки) та фазу завершення.
Мета першої фази проекту полягає у започаткуванні моделей децентралізованих комунальних послуг на районному, сільському та муніципальному рівнях, які можуть бути відтворені та мають бути прийняті й затверджені на рівні області та держави в цілому.
Завданнями першої фази проекту DESPRO є:
1. Покращити навички місцевих громад у визначенні, плануванні, впровадженні та управлінні послугами.
2. Покращити здатність керівництва обласного, районного, муніципального та сільського рівнів планувати, впроваджувати і координувати інноваційні підходи до надання доступних послуг за участі громади.
3. Підтримувати уряд України в розробці стратегічних документів, спрямованих на проведення децентралізації, та у виконанні його завдань з координації й гармонізації національних законодавчих ініціатив.

Пілотні регіони
Пілотними регіонами DESPRO є Автономна Республіка Крим (Бахчисарайський, Ленінський та Нижньогірський райони) і Вінницька область (Іллінецький, Калиновський та Тульчинський райони).

Виконавці, донори та партнери проекту
Проект реалізується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat). Фінансування проекту здійснюється Швейцарським агентством з питань розвитку та співробітництва (SDC).
Ключовим партнером проекту на національному рівні є Міністерство регіонального розвитку та будівництва України. Партнерами у регіонах виступають Верховна Рада та уряд Автономної Республіки Крим, Вінницька обласна рада та обласна державна адміністрація, а також районні ради та державні адміністрації.
DESPRO співпрацює також з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (UNDP), Представництвом Європейської комісії в Україні, Канадським агентством з міжнародного розвитку (CIDA), Агентством Швеції з міжнародного розвитку (SIDA).


Переглядів: 3488
Поширень: 0