Про основні принципи роботи системи електронного поіменного голосування «Голос» розповів керуючий проектом Віктор Притулко:

«Ми намагаємося зробити роботу депутатів прозорою та структурованою. В Мурованокуриловецькій районній раді наша система голосування - перша у Вінницькій області. Загалом в Україні вже встановлено більше 20 таких електронних систем голосування».

За словами Віктора Притулка, завдяки системі «Голос» впроваджується електронний обіг документів, що дає значну економію паперу: «Завдяки цьому на останній сесії райради вже не роздруковували проекти рішень і зекономили паперу більш, як на тисячу гривень. Всі документи депутати можуть бачити в онлайн режимі на планшетах, де висвітлюється інформація»,- зазначив він.

Депутати однієї з районних рад на Вінниччині голосують за допомогою планшетів

Система поіменного голосування дозволяє депутатам записуватися на виступ за допомогою планшета, а також в онлайн режимі вносити поправки та пропозиції до запропонованих проектів рішень. Здійснюється автоматичне збереження всіх результатів голосування та формування протоколів сесії в pdf-файлах.

Депутати однієї з районних рад на Вінниччині голосують за допомогою планшетів

Про те, як змінилися засідання депутатів, після встановлення даної системи голосування, розповів голова районної ради Сергій Ладан:

«Остання сесія райради була проведена вже за новою системою голосування. На розгляд сесії винесли 41 питання, які розглянули протягом двох годин без перерви. Раніше стільки часу йшло тільки на підрахунок голосів за кожне із 40 питань. Недоліком системи можна назвати лише те, що не всім депутатам одразу вдається легко освоїти особливості роботи з сенсорним планшетом, але це справа часу».

Депутати однієї з районних рад на Вінниччині голосують за допомогою планшетів

За словами посадовця, вартість системи електронного поіменного голосування «Голос» складає 170 тис. грн, при цьому, вартість одного робочого місця депутата - близько 6 тис. грн.

Муровані Курилівці - другий район області, де запрацювала система поіменного голосування. Першими встановили подібну систему у Вінницькому районі. Там депутати голосують за допомогою системи голосування «Віче», яка обійшлась району у 500 тис. грн.

Депутати однієї з районних рад на Вінниччині голосують за допомогою планшетів

Валерій Коровій та Анатолій Олійник, а також усі члени делегації мали змогу ознайомитись з етапами роботи системи «Голос» безпосередньо на робочих місцях депутатів районної ради. Вони високо оцінили прогресивну та економну систему «Голос» та зауважили, що подібні системи голосування варто рекомендувати до впровадження іншим районним радам.Переглядів: 2252
Поширень: 0