Линька раків – дуже складний процес, механізм якого ще досі повністю не вивчений. Річковий рак має твердий покров, основу якого становить органічна речовина - хітин. Цей легкий, але твердий хітиновий покров захищає м’які частини тіла рака, а зеленувато-бурий колір являється захисним та робить його невидимим на тлі темного дна.

Міцний панцир захищає рака від ворогів, але заважає йому розвиватись, стримуючи його ріст, тому рак час від часу скидає свої тверді покриви, або як кажуть у народі, линяє. Молоді раки линяють частіше, ніж дорослі. Під час линьки раків можуть відриватись клішні, ніжки та вусики, але вони знову відростають.

Линька раків частіше спостерігається двічі на рік у травні та серпні, загальна тривалість - один місяць.

Скинувши панцир, рак деякий час є безпорадний і ховається у норах, так як у цей період піддається нападу ворогів, паразитів, а також раків, які віднерестили раніше. Скидання панцира може тривати кілька хвилин, а й іноді й цілу добу. До цього під старим твердим покровом утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє рак росте у довжину. У різних типах водойм одного району линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їх притоках, пізніше – в лиманах, потім – в заплавних озерах. Різниця в строках линьки може становити від 5-7 до 12-15 днів.

З 10 серпня 2016 року заборонено вилов раків під час линьки у водоймах Вінницької області, наказ про заборону опубліковано на офіційному сайті Вінницярибоохорони.Переглядів: 2036
Поширень: 0