16 листопада був останній день подання кандидатур до ТВК на посаду сільських голів та депутатів в об’єднаних територіальних громадах, вибори в яких призначено на 11 грудня. На Вінниччині кандидати вчасно подали документи, їх реєстрація відбулася без порушень.

Висунули кандидатів для участі у перших виборах 6 політичних партії: «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Народний фронт», Об’єднання «Самопоміч», ВО «Свобода» та Аграрна партія України. Проте, більшість кандидатів як на посади сільських голів, так і на посади депутатів – самовисуванці.

Джулинська сільська виборча комісія (Бершадський район): Кандидати в депутати (66): 12 - ВО «Батьківщина», 1 – «Народний фронт», 8 – «БПП «Солідарність», 7 – Аграрна партія України, 38 – самовисування. Кандидати на посаду сільського голови (3): 1 – «Народний фронт», 2 - самовисування.

Сокиринецька сільська виборча комісія (Вінницький район): Кандидати в депутати (56): 7 -  Об’єднання «Самопоміч», 2 - ВО «Батьківщина», 5 – «Народний фронт»,  1 – ВО «Свобода», 41 – самовисування. Кандидати на посаду сільського голови (4): 1 – Об’єднання «Самопоміч», 3 – самовисування.

Дашівська селищна виборча комісія (Іллінецький район): Кандидати в депутати (88): 16 – ВО  «Батьківщина», 24 – Радикальна партія Олега Ляшка, 20 – «БПП «Солідарність», 28 – самовисування. Кандидати на посаду селищного голови: 1 кандидат на посаду селищного голови (діючий сільський голова Тітаренко Сергій Володимирович).

Ковалівська сільська виборча комісія (Немирівський район): Кандидати в депутати (51): 1 – «Народний фронт», 4 - ВО «Батьківщина», 46 – самовисування. Кандидати на посаду сільського голови (5): 4 – самовисування, 1 - ВО «Батьківщина».

Мельниківська сільська виборча комісія (Немирівський район): Кандидати в депутати (27): 6 – ВО «Батьківщина», 21 – самовисування. Кандидати на посаду сільського голови: 4 – самовисування.

Райгородська сільська виборча комісія (Немирівський район): Кандидати в депутати (30): 1 – «Народний фронт», 8 – ВО «Батьківщина», 21 – самовисування. Кандидати на посаду сільського голови (5): 4 – самовисування, 1 – ВО «Батьківщина»

Шпиківська селищна виборча комісія (Тульчинський район): Кандидати в депутати 56: 16 -  ВО «Батьківщина», 40 – самовисування. Кандидати на посаду селищного голови: 3 – шляхом самовисування.

Для інформації

Відповідно до статті 10 Закону України «Про місцеві вибори»: «Право висування кандидатів належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується громадянами України відповідно через республіканські в Автономній Республіці Крим, обласні, районні, міські, районні у містах організації політичних партій (далі - місцеві організації партій) або шляхом самовисування відповідно до цього Закону».

Згідно з ч.1 статті 35 Закону України «Про місцеві вибори» «Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування» . 

У ч.4 статті 42  Закону України «Про місцеві вибори» йдеться: «Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації».

Як зазначається в ч.4 статті 43 Закону України «Про місцеві вибори»: «Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації».Переглядів: 2680
Поширень: 0