На Вінниччині у Томашпільській селищній територіальній громаді відкрито кримінальне провадження щодо перешкоджання права брати участь у виборах.

Про факт порушення кримінальної справи за статтею 157 Кримінального кодексу України спостерігачу   ОПОРИ повідомили  в Томашпільській селищній об’єднаній територіальній громаді.

Ознайомившись з документами, які надали у Томашпільській селищній виборчій комісії з’ясувалося, що 23 листопада Володимиром Німеровським до Томашпільської селищної виборчої комісії були надані всі необхідні документи для реєстрації особи кандидатом на посаду селищного голови. Пакет документів Володимира Німеровького  комісією був прийнятий.

О 01.00 24 листопада Володимиром Німеровським до Томашпільської виборчої комісії було надано заяву про зняття його з реєстрації кандидатом на посаду голови Томашпільського селищного голови. 

Цього ж дня до Томашпільської селищної виборчої комісії кур’єром компанії «Нова пошта» було доставлено посилку, відправником якої у експрес-накладній зазначений Володимир Німеровський. У поштовому відправленні була заява, в якій вказано, що Володимир Німеровський написав заяву про відмову балотуватися на посаду Томашпільського селищного голови під дією морального тиску, погрозу фізичної розправи відносно нього та членів його родини.

Томашпільська селищна виборча комісії прийняла дану заяву, її зареєстрували в журналі вхідної кореспонденції комісії.

Як повідомив спостерігачеві ОПОРИ т.в.о начальника Томашпілсьського відділення поліції підполковник поліції Ярослав Марченко, після 23.00 годин 23 листопада у чергову частину Томашпілсьського відділення поліції поступив дзвінок від діючого голови селищної ради селища Томашполя Валерія Немировського, який викликав поліцію вважаючи, що його права порушені (Немировський Валерій Федорович також надав документи до Томашпільської селищної виборчої комісії з наміром балотуватися на посаду селищного голови).

Також Ярослав Марченко  повідомив, що до відділення поліції поступила заява від Володимира Німеровського про вчинення відносно до нього правопорушення, що передбачене статтею 157 Кримінального кодексу України. За фактом даної заяви відкрите кримінальне провадження, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 листопада 2016 року. Триває досудове розслідування.

ОПОРА нагадує, що стаття 157 Кримінального кодексу України містить наступне: «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача».

Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Вінничини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44(вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).Переглядів: 3034
Поширень: 0