З 1 квітня 2017 року в 21 області України розпочинається нерестова заборона на вилов риби. Йдеться про: Вінницьку, Волинську, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Запорізьку, Луганську, Львівську, Миколаївську, Кіровоградську, Київську, Полтавську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку, Сумську, Рівненську, Чернігівську, Чернівецьку, Черкаську області та місто Київ.

Тривалість заборони  відрізняється у різних регіонах України та в залежності від водойм. Зокрема, на території Вінницької області нерестова заборона на вилов риби становить:

  • у річках та їх притоках з 1 квітня по 20 травня (загальна тривалість 50 діб);
  • у водосховищах, озерах, ставках з 1 квітня по 9 червня (за винятком ізольованих природних (загальна тривалість 70 діб); або штучно створених водних об’єктів, наданих у користування для потреб аквакультури)
  • у р. Дністер - 7 з 1 квітня по 9 червня (загальна тривалість 70 діб);
  • у Дністровському водосховищі: любительське рибальство з 1 квітня по 9 червня (загальна тривалість 70 діб); промислове рибальство з 1 квітня по 29 червня (загальна тривалість 90 діб);
  • вилов раків у всіх рибогосподарських водоймах з 1 квітня по 9 червня (загальна тривалість 70 діб).

«Дотримання  рибалками-любителями та рибалками-промисловиками правил є вкрай важливим під час нересту, оскільки він відіграє  важливу роль у відтворенні  природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби.  Кожен рибалка повинен починати з себе – не порушувати правил рибальства, а також інформувати  про  виявлені порушення», ̶ наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. 

З 1 квітня на Вінниччині стартує нерестова заборона на вилов риби

Повідомити про порушення  або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном  «гарячої» лінії Держрибагентства: 0-800-50-52-50.

Відповідно до  Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України встановлено заборону на добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест. Також під час нересту заборонено проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалкам-любителям  під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега у межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначенні у наказах). Заборонено  пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання.

Із переліком місць,  де дозволено любительський і спортивний вилов риби з берега, можна ознайомитись ТУТ

Для інформації:

Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства становить від 34 до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства – від 340 до 680 грн. Наразі, у ВР перебуває законопроект щодо підвищення відповідальності за порушення правил рибальства (№5262), що передбачає підвищення мінімального штрафу до 1700 грн. крім відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів, відповідно до постанови КМУ №1209.Переглядів: 2047
Поширень: 0