Шість об’єднаних територіальних громад трьох областей України у співпраці з Громадянською мережею ОПОРА розпочали реалізацію проекту «Публічні консультації в бюджетному процесі», який передбачає активне залучення мешканців до процесу підготовки бюджету через проведення публічних консультацій.

Метою проекту є покращення якості прийняття рішень владою об’єднаних територіальних громад щодо підготовки бюджету громади через залучення мешканців до цього процесу та врахування думок різних сторін.

В проекті приймають участь по дві об’єднані територіальні громади з Рівненської, Вінницької та Чернівецької областей, які були відібрані на основі відкритого конкурсу:

  • Мирогощанська ОТГ Рівненської області
  • Острожецька ОТГ Рівненської області
  • Барська ОТГ Вінницької області
  • Дашівська ОТГ Вінницької області
  • Усть-Путильська ОТГ Чернівецької області
  • Глибоцька ОТГ Чернівецької області

Першим кроком до співпраці стало підписання Меморандуму про співробітництво між вищезгаданими ОТГ та регіональними представництвами Громадянською мережею ОПОРА.

Сторони погодилися реалізувати ряд спільних дій по впровадженню практики проведення публічних консультацій при формуванні бюджету громади.

Зокрема, в рамках реалізації проекту буде проведено навчання для зацікавлених депутатів та посадовців, які, разом з активними мешканцями, будуть залучені до розробки Положення «Про публічні консультації в бюджетному процесі».

Кінцевою метою проекту є впровадження та активне застосування публічних консультацій як інструменту участі мешканців в процесі формування бюджету громади, а також, як результат, підвищення довіри до органів влади й налагодження партнерських стосунків між посадовцями та мешканцями.

 Довідка

Діяльність здійснюється завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА». Погляди, висловлені в цій публікації, належать автору і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.Переглядів: 1588
Поширень: 0