Бершадською місцевою прокуратурою Вінницької області здійснювалось процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо неналежного виконання медичним працівником однієї з лікарень регіону своїх професійних обов’язків. Через недбалість медика померла молода жінка.

Лікар, не визначивши анамнез хвороби, тобто причини хвороби, її початку, розвитку й перебігу, допустивши недбалість та несумлінність, не виконав обсяг первинних діагностичних обстежень хворої, без лабораторних досліджень провів розкриття гнійника, яке в подальшому ускладнилось сепсисом за результатом якого через два тижні настала смерть жінки. Причинний зв'язок між наданням неналежної медичної допомоги та настанням смертельного наслідку доведено висновком комісійної судово-медичної експертизи.

Обвинувальний акт щодо медика за ч.1 ст.140 КК України Бершадською місцевою прокуратурою спрямовано до суду, де лікарю доведеться відповідати у суді за медичну недбалість.

Також, під процесуальним керівництвом Бершадської місцевої прокуратури, на стадії звершення досудового слідства, перебуває кримінальне провадження щодо іншого лікаря, який теж неналежно виконав свої професійні обов’язки в результаті чого молода мати не змогла народити дитину живою.

Довідково: відповідно до ч.1 ст.140 КК України передбачена відповідальність у виді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.Переглядів: 1178
Поширень: 0