26 січня, під головуванням голови Вінницької обласної державної адміністрації, проведено закриту колегію з головами районних та міських державних адміністрацій. Проблемне питання, що підіймалося, це проведення призову громадян України на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом – підсумки за 2017 рік та завдання на 2018 рік.

Т.в.о. військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату Михайло Дзигаленко відзначив, що із завданням призову на строкову військову службу Вінницька область справилася на 100 %. І хоча зі спланованих до відправки 1480 чоловік у військові частини Збройних Сил України та інші військові формування було призвано визначену кількість зі всієї області, не всі райони спромоглись виконати визначені планові завдання. Гіршими були: Оратівський, Ямпільський, Тростянецький район та місто Ладижин. «Навіть в нашому місті зі спланованих 190 чоловік було призвано 164. Такий стан справ щодо виконання плану призову за 2017 рік свідчить, що робота була організована та проводилась неефективно», - наголосив Михайло Дзигаленко.

Незважаючи на це, завдяки своєчасному втручанню голів районних (міських) державних адміністрацій, які більш відповідально віднеслись до цього питання, через неспроможність відстаючих виконати планові завдання, своєчасно провели роботу щодо попередження випадків зриву у плані відправок наступні районі (міські) державні адміністрації: Теплицького, Козятинського району та міста Козятина, Немирівського, Погребищенського, Тульчинського, Гайсинського та Калинівського районів (перевиконали план на 110% і більше). Загалом, у Вінницькій області на призовні дільниці мали з’явитися 52554 чоловіки віком 18-27 років, а з’явилося лише 25713 (що складає лише 49%), з них визнано непридатними 2352. Решті (21881 чоловіку) надано відстрочку по різним причинам.

В питанні військової служби за контрактом ситуація склалася не така позитивна. У 2017 році керівництво Збройних Сил України розраховувало на 1590 контрактників з Вінницької області. Виходячи з цього, ставились відповідні завдання районам. Проте, за минулий рік було укладено 1346 контрактів для проходження військової служби. Виконали встановлене планове завдання Немирівський, Калинівський, Тульчинський, Гайсинський та Вінницький райони. Найгірші показники по відбору продемонстрували Теплицький район (33%) та Чернівецький район (36%).

Районними (міськими) державними адміністраціями було прийнято відповідне розпорядження щодо виплати одноразової допомоги військовослужбовцям, які заключили контракт та суми виплат:

№з/п
РДА
сума
1.      
Крижопільська  РДА
10 000
2.      
Погребищенська РДА
10 000
3.      
Теплицька РДА
10 000
4.      
Тростянецька РДА
10 000
5.      
м. Ямпіль
10 000
6.      
Хмільницька РДА
3 000
7.      
Літинська РДА
2 000

Решта районних (міських) державних адміністрацій рішення про виплату одноразової допомоги військовослужбовцям, які заключили контракт, не прийняли.

Серед завдань, які були поставлені на 2018 рік районним (міським) державним адміністраціям, було визначено прийняти до 01 лютого 2018 року відповідне розпорядження (рішення) з метою залучення потенційних кандидатів на військову службу за контрактом щодо виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які заключили контракт з районного бюджету та об’єднаних громад. Також сплановано проведення спільних нарад по питанням відбору на військову службу за контрактом та призову на строкову військову службу, під керівництвом районних (міських) державних адміністрацій, на які запрошувати голів сільських (селищних) рад та голів об’єднаних громад.

Також було визначено ряд заходів по підготовці до весняного призову на строкову військову службу у 2018 році, а саме: з 5 лютого по 13 березня – підготовчі заходи з вивченням призовників 18-27-річного віку, з 19 по 27 березня – проведення контрольного медичного огляду, початок призову – 30 березня.

«Ми повинні докласти максимум зусиль і виконати всі поставлені перед нами завдання», - підсумував голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій.Переглядів: 1469
Поширень: 0