Вінницький окружний адміністративний суд 20 березня 2018 року прийняв неупереджене рішення щодо відмови у задоволенні позовних вимог Національного Екологічного Центру України (НЕЦУ) до Тульчинської райдержадміністрації у повному обсязі. Рішенням суду фактично визнано, що бригада з вирощування курчат – бройлерів ТОВ «Вінницька птахофабрика» будується біля села Василівка Заозерненської сільської ради Тульчинського району на законних підставах.

Нагадаємо, у травні 2017 року НЕЦУ звернувся до суду і вимагав визнати незаконним розпорядження Тульчинської РДА № 363 від 18.11.2016р. «Про затвердження детального плану території земельної ділянки розташованої поза межами населеного пункту на території Заозерненської сільської ради». Саме на цій ділянці тоді планувалось будувати бригаду птахокомплексів «Вінницької птахофабрики».

Слід додати, що у Василівці стосовно планів будівництва, були проведені громадські слухання і мешканці села одноголосно підтримали інвестора. Більш того, ініціатором розташування бригади на василівських землях була саме сільська громада. Маленьке село мало безліч проблем, притаманних більшості українських сіл, і тут чітко розуміли, що без інвестицій навіть мріяти про відродження і розвиток Василівки марно.

Мешканці села переконані, що у своєму виборі не помилились, адже за два роки співпраці з агроіндустріальним холдингом МХП, до якого входить «Вінницька птахофабрика» у с. Василівці реалізовано безліч важливих соціальних проектів. Птахофабрикою збудовано центральний водогін, зроблено капітальний ремонт сільського клубу, встановлено дитячий ігровий майданчик, надається постійна допомога школі та ФАПу, для пенсіонерів діє соціальний магазин. Не дивно, що василівська громада влітку 2017 року знову одноголосно підтримала плани розширення партнерства з МХП і погодила будівництво біогазового комплексу на своїх землях.

Проте активістів з НЕЦУ мало цікавить думка василівської громади, а також її добробут. Саме тому громадські діячі подали позов до суду про незаконність розпорядження РДА, мотивувавши тим, що заозерненська громада, яка з Василівкою складають одну сільську раду, не була поінформована про проведення громадських слухань. Протягом 10 місяців відбулося 17 судових засідань. Представники НЕЦУ пробували довести свою правоту, вишукуючи різні докази - від технічних помилок у пресі до начебто ризику «екологічної катастрофи, як у Шанхаї», від проблем зі зникненням води, яку, за їх словами, випили кури до списків противників будівництва курників, переважна більшість з яких не є мешканцями ані Василівки, ані Заозерного.

Нарешті суд розставив всі крапки над «і», прийняв остаточне рішення про те, що Тульчинська РДА видала розпорядження згідно закону і права людей порушені не були.

 Переглядів: 2565
Поширень: 0