У м. Могилів-Подільському на Вінниччині за пияцтво в громадських місцях міліція затримала двох молодиків. Під час особистого огляду у них вилучили підроблені гроші – дві купюри номіналом 200 та 100 гривень. За місцем проживання одного з них міліція знайшла ще 1800 гривень номіналом по 500 та 200 гривень. Як повідомив начальник Могилів-Подільського РВ УМВС Василь Шрамко, з’ясувалося, що гроші чоловікам передала для збуту на місцевих ринках 17-річна студентка , жителька м. Бар та її подружка, 15-річна школярка.

Підроблені купюри дівчата друкували на кольоровому принтері знайомого. 59-річний чоловік пристав на пропозицію дівчат в надії отримати швидкий прибуток. У нього теж вилучили 400 підроблених гривень та 20 доларів. Так з допомогою нехитрої комп’ютерної техніки – сканера та принтера починаючі фальшивомонетники випустили першу партію підроблених грошей. 150 з них вони встигли витратити в магазині. Ще 200 школярка підмінила в своєї бабусі на справжні. А пенсіонерка в свою чергу розплатилася ними за доставку газу.

Невдовзі підробку виявили, а за фактом незаконного виготовлення грошових купюр відповідно до ч.2 ст.199 КК України порушили кримінальну справу. За виготовлення, зберігання та збут підроблених грошей, скоєні за попередньою змовою групою осіб в Україні передбачено суворе покарання - ув’язнення строком від 5 до 10 років.


Переглядів: 2873
Поширень: 0