Щодня вінницькі правоохоронці виявляють та вилучають на території області незаконні посіви маку та коноплі. В більшості випадків наркотичне зілля вилучають у громадян похилого віку. В усіх населених пунктах працівники міліції неодноразово проводили роз’яснювальну роботу, щодо незаконного висіву заборонених рослин, але деякі громадяни нехтують законом.

Чинним законодавством України встановлено певні обмеження щодо висіву нарковмісних рослин маку та конопель.

Так, відповідно до ст. 15 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори» безліцензійна діяльність з культивування нарковмісних рослин маку та конопель на території України забороняється.

Відповідно до ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин».

Відповідно до ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п\'ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п\'ятдесяти рослин караються штрафом від ста до п\'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Відповідно до ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п\'ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п\'ятдесят і більше рослин караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Протягом поточного року задокументовано 110 фактів незаконних посів та незаконних вирощувань маку і конопель, з яких 55 фактів незаконного вирощування маку та 55 фактів конопель.

Із незаконного обігу вилучено понад 60 тисяч рослини маку та конопель, з яких 24 тисячі 522 рослини маку та 35 тисяч 520 рослин коноплі.

За вказаними фактами порушено 71 кримінальну справу за ст. 310 КК України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель» та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 КУпАП 11 осіб.


Переглядів: 2905
Поширень: 0