Ось і цьогоріч, через 2 тижні, 2 серпня у Турині (Італія) почнуться VІІІ Всесвітні Ігри ветеранів спорту (по 11 серпня). Зазвичай, на цих Іграх збираються тисячі учасників майже зі 100 країн. У програмі змагань до 30 видів спорту. І, що теж цікаво, кількість учасників не обмежується.

Відмітимо, Турин - майже мільонне за населенням місто на Півночі Італії, колишня її столиця у ХІХ віці. Наразі це місто - великий промисловий центр.

Однією з головних проблем для ветеранів спорту є пошук грошей на участь у таких відповідальних змаганнях. Зазвичай, більшість витрачає свої гроші.

Чи готуються ветерани спорту, зокрема, вінниччани до участі у VІІІ Всесвітніх Ігор – 2013 у Туріні?

З вінниччан, швидше за все, у складі збірної України буде виступати лише один ветеран спорту, 77 – річний бігун Анатолій Орехов.

Кореспондент звернувся з питаннями до цього завзятого прихильника здорового спосібу життя Він, до слова, чемпіон Європи -2012 серед ветеранів з бігу на 400м та срібний призер на 100м.

- Анатолію Олексієвичу, зазвичай, на відповідальні міжнародні змагання вінницькі ветерани спорту охоче їздять і, як – то кажуть, «не пасут задніх», а навпаки, ставали або переможцями, або здобували срібні/ бронзові нагороди. А як наразі, з поїздкою на Олімпіаду ветеранів?

- Я особисто готуюсь і поїду до Турина. Мені відомо, що через брак коштів чемпіонка і призерка чемпіонатів Європи серед ветеранів зі стрибків у довжину Наталя Сорокіна не їде до Італії. З тіє ж причини не може прийняти участь у змаганнях у Турині і чемпіонка Європи серед ветеранів з бігу на стайєрських дистанціях (5/10км) Римма Дубовик, а також чемпіон та призер Європи серед ветеранів з ходьби (3/5км) Петро Гарник з Іллінців.

- Це несподівано чути. Чи значні кошти потрібні для участі у змаганнях Всесвітніх Ігор ветеранів спорту?

- Можу сказати таке. Тільки стартовий внесок для мене коштує 170 євро. А взагалі, якщо рахувати у доларах, всі витрати, майже 1 тисяча.

- В яких видах програми ви плануєте виступити?

- У бігу на 100, 200 та 400 метрів.

- Наразі від’зд до Італії вже «не за горами»; ви ще готуєтесь?

- Так. Ще тренуюсь на стадіоні Техуніверситету. Раніше бігав у Лісопарку. Від’їзд до Італії запланований на 30 липня.Переглядів: 3154
Поширень: 0