У часи СРСР карате було заборонено. Нині цей японський вид єдиноборств є доволі популярним і в Україні, і у Вінниці. Ним займаються не лише кремезні чоловіки, але й діти молодшого шкільного віку та дівчата.

На чемпіонаті України з кіокушинкай карате серед чоловіків, жінок і кадетів, що пройшов у Житомирі, найбільше відзначалася саме вінницька представниця прекрасної статі. 14-річна Ірина Козачковська єдина серед наших каратистів виграла нагороду, причому золоту.

В Житомирі Іра виступала серед кадетів (у ваговій категорії 60-65 кг) в розділі «куміте» (поєдинки). Чемпіонат мав вагомий статус відбору на чемпіонат Європи у Кельце (Польща).

Ірина Козачковська в фіналі проводила поєдинок з каратисткою з Полтави, у якої раніше постійно вигравала. Приємна традиція не була порушена. Вінничанка перемогла «іпоном». У карате це як нокаут, коли суперник не може піднятися після потужного «пострілу».

На цю перемогу мене надихнули тренер Олександр Вихованець, батьки та друзі, які завжди підтримують. Незабаром я дебютую на чемпіонаті Європи. Раніше не допускали на такі міжнародні змагання за віком, тільки з 14 років це дозволено, – каже Ірина Козачковська.

Вінничанка Ірина Козачковська вчетверте стала чемпіонкою України з карате та виборола путівку на чемпіонат Європи

Вінничанка прагне зайняти перше місце на європейському форумі. Також вона мріє взяти участь на чемпіонаті світу, який щорічно проходить на батьківщині карате – в Японії.

За останні три роки досягнення Ірини Козачковської – найвище серед вінницьких каратисток. А ось спортсменки з Ладижина і Козятина нещодавно їздили на європейські чемпіонати. Тепер Ірина має чудові шанси стати призеркою таких престижних змагань, – прокоментував виконавчий директор Вінницької міської федерації кіокушинкай карате, тренер-викладач Олександр Вихованець.

Батько-каратист Ірини Козачковської – кандидат у майстри спорту України. Навчається на факультеті фізичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Після завершення навчання хоче стати тренером.

Дівчинка зацікавилася японським видом єдиноборств у шість років.

У карате мене привели батьки, спорт мене одразу зацікавив. Батько був каратистом, раніше допомагав мене тренувати, – каже дівчина.

Олександр Вихованець – третій наставник Ірини, яка вже є доволі титулованою спортсменкою. В Житомирі вона стала вже чотириразовою чемпіонкою України.

Успіхи були з самого початку. На двох дебютних змаганнях посіла перші місця. Тоді билася з хлопцями, бо серед суперників не було дівчат, – згадує спортсменка. Нині Ірина Козачковська з хлопцями-однолітками б`ється тільки на тренуваннях у залі школи № 21. Така практика допомагає підготуватися до змагань з куміте.

Нагадаємо, у карате можна атакувати суперника і руками, і ногами. Також дозволяється робити підсічки, «вертушки». А ось кидки і штовхання забороняються.

Я перемагаю за допомогою різних прийомів. Нерідко долю мого поєдинку вирішує удар у голову. Часто-густо виграю іпоном, хоча інколи й за рішенням судів, – каже Ірина Козачковська. – Можу здивувати технічними навичками. Приміром, розбиваю стіну з гіпсокартону.

Уподобання Ірини Козачковською не обмежуються єдиноборствами. Вона займалася танцями, два роки грала у баскетбол. За браком часу гру з м’ячем довелося закинути. Олександр Вихованець не вважає, що карате для дівчинки є кращим за танці чи гімнастику.

Вінничанка Ірина Козачковська вчетверте стала чемпіонкою України з карате та виборола путівку на чемпіонат Європи

Але є дівчата, які усвідомлено обирають наш вид спорту. Спостерігаєш за такою спортсменкою протягом місяця, і розумієш, що вона хоче займатися суто єдиноборством. Можливо, карате. Але й, не виключено, боксом чи боротьбою, – ділиться тренер.

Якщо ж дівчина свідомо обрала кіокушинкай карате, то працювати з нею Олександру Вихованцю набагато легше, ніж з юнаками. Бо у представниць прекрасної статі вищий рівень мотивації та краща дисципліна.

Де займатися?

Тренування з кіокушинкай карате у Вінниці відбуваються на базі шкіл № 21, № 5, № 8 і № 12. Довідки за телефоном: 063-325- 73-51 (виконавчий директор міської федерації Олександр Вихованець).

Приймаємо дітей з шести років. У п’ять ще зарано, це може бути лише група загальнофізичної підготовки. Спарингувати діти починають з років восьми – дев’яти, – інформує Олександр Вихованець.

Вінничанка Ірина Козачковська вчетверте стала чемпіонкою України з карате та виборола путівку на чемпіонат Європи

На змаганнях каратисти виступають у повній амуніції. Для юнаків це протектори на гомілки, руки, пахова раковина, шолом і жилет. За словами Олександра Вихованця, у каратистів навіть кращий захист, ніж, приміром, у футболістів.

Синців у наших спортсменів практично немає. На тренуваннях вони можуть бути й без жилетів (щоб звикати до певного дискомфорту від ударів), але з протекторами на руки і ноги. Втім, слідів на тілі все одно майже не залишається, – розповідає тренер.Переглядів: 3605
Поширень: 0