Вінницька каратистка Ірина Козачковська вдало дебютувала на міжнародному рівні. Спортсменка тренера Олександра Вихованця виборола бронзу на чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате. Він проходив у місті Кельце (Польща).

Раніше Ірину не допускали на такі чемпіонати за віком – тільки з 14 років це дозволено. Вінничанка перемогла суперниць зі Швеції та Польщі. Третій поєдинок був рівним, але наша землячка за активністю поступилась спортсменці з Угорщини, майбутній чемпіонці. В загальному заліку збірна України посіла 1-е командне місце серед збірних 22 країн.

Раніше Ірина Козачковська єдина серед наших каратистів виграла золоту медаль на чемпіонаті України з кіокушинкай карате серед кадетів, що пройшов у Житомирі. Там вона здобула путівку на чемпіонат Європи і стала чотириразовою чемпіонкою країни.

Вінницька каратистка у Польщі стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи

Тепер вінничанка мріє взяти участь на чемпіонаті світу, який щорічно проходить на батьківщині карате – в Японії.

Ірина Козачковська – кандидат у майстри спорту України. Дівчина навчається на факультеті фізичного виховання Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. Після завершення навчання хоче стати тренером.

У мене були успіхи з самого початку занять карате. На двох дебютних змаганнях посіла перші місця. Тоді билася з хлопцями, бо серед суперників не було дівчат, – згадує спортсменка.

Вінницька каратистка у Польщі стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи

Нині Ірина Козачковська з хлопцями-однолітками б`ється тільки на тренуваннях у залі школи № 21. Така практика допомагає підготуватися до змагань з кумі те (поєдинки).

Нагадаємо, у карате можна атакувати суперника і руками, і ногами. Також дозволяється робити підсічки, «вертушки». А ось кидки і штовхання забороняються.

Вінницька каратистка у Польщі стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи

Я перемагаю за допомогою різних прийомів. Нерідко долю мого поєдинку вирішує удар у голову. Часто виграю іпоном, хоча інколи й по рішенню судів, – каже Ірина Козачковська. – Можу здивувати й технічними навичками. Приміром, розбиваю стіну з гіпсокартону.

Уподобання Ірини Козачковської не обмежуються єдиноборствами. Вона займалася танцями, два роки грала у баскетбол. Але за браком часу гру з м’ячем довелося закинути.Переглядів: 1968
Поширень: 0