4 дні насичених знайомствами, круглими столами та ознайомчо-екскурсійними програмами пройшли швидко та принесли гарні спогади обом сторонам.

Як зазначає Анастасія Ланова, депутат СтудПарламенту: «Саме в такому аспекті ми вирішили провести історично-навчальний міжнародний круглий стіл. Протягом місяця історики обговорюють дану битву. У Києві відтворюють дану битву, а ми вирішили запросити литовських студентів та запитати у них, що вони знають про цю битву та дізнатися про їх ставлення до України в історичній ретроспективі».

«Після того, як ми відправили запрошення в Литву, там був проведений конкурс серед бажаючих поїхати до України. Серед 100 претендентів було відібрано лише 14, які були найбільш мотивованими, та бажали торкнутись глибин історії», - повідав нам депутат обласної Ради, Олексій Гаврилов.

Програма у студентів дійсно була насиченою. З початку український коровай при зустрічі на кордоні Вінницької області, а надалі кропотлива робота за різними напрямками: круглий стіл у Вінницькому державному педагогічному університеті, на якому згадали історичні події 650-річної давнини, сучасні литовсько-українські відносини та особливості культури обох країн. Ввечері на гостей чекала вечірка-фест в ресторані «Гостинний пан», під час якої, усі учасники були одягненні у старовинні костюми, танцювали стародавні танці та співали народні пісні. Згідно розкладу після вечірки гості поїхали дивитись на славнозвісний фонтан. Наступного дня гостей радісно приймав Жмеринський район, де литовці змогли побачити українську глибинку. А останнього дня позитивно вражені іноземні студенти вирушили до Києва, де відвідали реставрацію історичної битви під Синіми водами. Решту часу у студентів зайняли екскурсійні програми по столиці.

«Для Студентського Парламенту Вінниччини – це був перший досвід прийому іноземних гостей і я вважаю, що він став успішним. Велика вдячність товариству «Україна-Польша-Німеччина», яке допомогло як у фінансовому так і організаційному забезпеченні даного візиту», - наостанок зауважив голова СтудПарламенту, Дмитро Слободянюк.Переглядів: 4482
Поширень: 0