Звідки ж взявся День студента? Потрібно зазирнути до Праги.

29 жовтня 1939 року в окупованій нацистами Чехословаччині празькі студенти та їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відсвяткувати річницю проголошення Чехословацької Республіки (28 жовтня 1918 року). Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, унаслідок чого був застрілений студент медичного факультету Карлового університету Ян Оплетал.

Похорон Яна відбувся 15 листопада 1939 року, його тіло мали перевезти з Праги до його рідної Моравії. Провести в останню путь свого друга прийшло дуже багато студентів та викладачів. Сама похоронна процесія переросла в антинацистську демонстрацію, що викликало жорстоку відповідь з боку окупантів. Десятки демонстрантів були одразу заарештовані. А 17 листопада нацистами був здійснений штурм Празького університету, численними підрозділами були оточені студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів були заарештовані та вислані до концтабору Заксенхаузен. Дев’ять студентів та активістів студентського руху в той самий день були страчені без суду. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були зачинені.

Через два роки після цієї жахливої події, саме 17 листопада 1941 року, в Лондоні відбулася Міжнародна зустріч студентів, які боролись проти нацизму, тоді було вирішено на честь загиблих студентів щорічно відзначати цей день як День Студента.

В Україні це свято встановлено «…на підтримку ініціативи студентської молоді України…» згідно з Указом Президента України "Про День студента" від 16 червня 1999 р.

Кажуть, що у студентів є два свята: день студента і кожен день. Тому бажаю всьому студентству успіхів у навчанні, здоров\'я та наполегливості.

Афіша заходів на сьогодні:Переглядів: 4249
Поширень: 0