Вінницькі студенти відвідали Польщу

Група студентів із різних вінницьких вузів відвідала польські вузи та ознайомилася із організацією місцевого самоврядування на рівні гміни. Програма, що включала дві складові – освітню діяльність та роботу органів місцевого самоврядування – була складена з огляду на те, що учасники делегації були депутатами Студентського парламенту, який функціонує при Вінницькій обласній державній адміністрації та обласній Раді.

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Під час візиту до Польщі відбулися зустрічі в маршалківській управі Лодзького воєводства, де студенти мали можливість поговорити із співробітниками Міністерства Освіти та Міністерства Закордонних справ Республіки Польщі. Розмова точилася навколо розвитку програми Східного партнерства і питань нострифікації (визнання рівнозначності) дипломів отриманих в Польщі та Україні. Особливою увагою користувався договір, що підписали у 2005 році керівники наших держав, про взаємовизнання дипломів і наукових ступенів. Тобто, з дипломами про вищу освіту (бакалавра і магістра), отриманими в Польщі, можна працювати в Україні і навпаки. Бентежить тільки рівень молодшого спеціаліста. Про нього нічого не йдеться в тексті договорі і, таким чином, молодші спеціалісти опинилися «поза законом».

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Далі були дві чудові зустрічі в Лодзькому університеті та Лодзькій політехніці. Студенти мали можливість ознайомитися із роботою бібліотеки, де читач самостійно ходить по книгосховищу, бере літературу, кладе на спеціальний пристрій – розмагнічує чіп, і виносить книгу з бібліотеки. А щоб повернути книгу назад, достатньо просто просунути її в щілину шафи, на якій написано «Повернення книг». Також студенти побачили роботу дослідницьких лабораторій в Лодзькій політехніці. І зустрілися зі своїми колегами – представниками студентського самоврядування Лодзького університету. Відбувся конструктивний діалог, наслідком якого має стати встановлення довготривалих контактів між представниками студентського самоврядування двох країн.

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Варшавська частина поїздки була не менш цікавою та насиченою. Учасники відвідали Вищу Психологічну Школу. Це приватний навчальний заклад, що займає другу сходинку серед подібних навчальних закладів за рейтингом найсоліднішої польської агенції «Перспективи». Студентам розповіли про діяльність вузу, можливості вступу та навчання, організацію практик і студентське дозвілля.

І на завершення поїздки вінницькі студенти відвідали села столичного Мазовецького воєводства: Лешноволя і Гроджіск Мазовецький, де побачили кращі зразки управління адміністративно-територіальною одиницею.

Поїздка тривала лише три дні (10-12 грудня 2012 року), але вражень було стільки, наче побули кілька тижнів у Польщі. Тепер потрібно увесь набутий досвід у сфері вузівської роботи та місцевого самоврядування втілити у себе в області.Переглядів: 7436
Поширень: 0