У цьому році Міністерство освіти і науки навіть збільшило кількість бюджетних місць для майбутніх IT-спеціалістів. Для абітурієнтів вибір цієї спеціальності означає не тільки «конкурентну» зарплатню, але ще декілька бонусів, які дуже часто публікуються в пропозиціях про роботу.

По-перше, це вільний або гнучкий графік. Майже всі роботодавці впевнені, що для програмістів і QA-менеджерів дуже важливо мати можливість працювати тоді, коли є натхнення, а не у фіксований робочий час. Тому пропозиції працювати за гнучким графіком, а також можливість за необхідності працювати з дому зустрічаються в переважній більшості вакансій.

Також IT-компанії вважають, що залучити кращих кандидатів їм допоможе гарний офіс та його вдале розташування. Згадку про комфортний \\ сучасний \\ затишний \\ облаштований у стилі хай-тек офіс у центрі міста або біля метро можна зустріти майже в кожному оголошенні. Іноді також згадують про безкоштовне паркування авто для співробітників.

Професійне зростання (курси, тренінги, конференції) та можливість вивчати нові технології теж не пасуть задніх у нашому рейтингу. Світ IT не стоїть на місці, і прагнення розвивати персонал обумовлене не лише бажанням мотивувати співробітників, але і жорсткою конкуренцією на ринку, а також браком кваліфікованих спеціалістів. Більшість компаній просто змушена займатися освітою програмістів, що й зазначається в описах вакансій у розділі про додаткові бонуси.

Рідкісним бонусом, що його можуть запропонувати лише великі роботодавці, є індивідуальні плани розвитку кар\'єри. Для цього у відділі персоналу великих компаній працює спеціаліст, який займається винятково плануванням кар\'єри та розвитком співробітників.

Курси англійської мови – теж популярний вид нематеріальної мотивації для співробітників IT-компаній. Така політика роботодавців зрозуміла. З одного боку додатковий плюс до бренду працедавця. З іншого – робота IT-компаній майже завжди передбачає спілкування з іноземним замовником, і навчити спеціаліста англійської мови простіше, ніж шукати того, хто її вже знає.

Багато роботодавців також вважають, що приємним бонусом за хорошу роботу можуть бути ділові поїздки закордон. Часто саме цей вид трудової діяльності вказують у розділі, що описує переваги майбутньої роботи.

«Цікаві динамічні проекти» та «кар\'єрне зростання» – найбільш стандартні формулювання, використовувані рекрутерами для приваблення девелоперів. Також майже завжди згадують про оплату відпусток і лікарняних. Деякі компанії обіцяють не лише компенсацію відпустки, але і її збільшення з 24 до 28 днів.

Є «бонуси» не настільки поширені, але не менш популярні серед роботодавців і, на думку фахівців з персоналу, привабливі для кандидатів.

Серед таких:

Медична страховка (інколи уточнюють, що добровільна). Рідше в якості бонусу також пропонують послуги корпоративного лікаря.

Корпоративні заходи – часто уточнюють, що свята проводяться як для співробітників, так і для їхніх родин, і навіть обіцяють окремі дитячі свята.

Часто роботодавці забезпечують працівникам IT різні фітнес-заходи, починаючи з пейнт-болу та оренди зали для футболу, і закінчуючи тенісними столами, міні-більярдом і турніками безпосередньо в офісах. Часто наймачі обіцяють оплатити працівникам заняття в спорт-комплексах частково або повністю. У неробочий час програмістів можуть зводити в похід у Крим або Карпати чи запросити на Новий Рік у Буковель.

Тим, хто не любить активно проводити час, багато IT-компаній обіцяють каву, чай, цукерки і печиво на кухні в необмеженій кількості. Досить часто пропонують повну або часткову компенсацію обідів.

Особливим бонусом, що зустрічається лише у вакансіях для програмістів, можна назвати «горизонтальну» структуру компанії, відсутність складних ієрархічних відносин (мінімум керівництва) та демократичний стиль управління. Керівників співробітникам обіцяють «мудрих» або хоча б «адекватних і з почуттям гумору». Майбутніх колег описують як «колектив ерудованих, сильних людей, професіоналів у своїй справі». Напевно, саме такі характеристики робочої атмосфери будуть залучати програмістів і найбільше їх мотивувати.

Охочі виділитися серед конкурентів і привернути лише кращих із кращих пропонують своїм претендентам нестандартні мотиватори та бонуси:

  • програми знижок або пільгове кредитування;
  • оригінальні офісні традиції – День круасана щоп\'ятниці або загальний для всієї компанії сніданок в один з днів тижня;
  • можливість розвивати власні проекти у робочий час (10% робочого часу);
  • автострахування та страхування життя;
  • грошові бонуси з нагоди важливих подій в особистому житті (весілля або народження дитини).


Переглядів: 3249
Поширень: 0