16 — 19 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті вчетверте поспіль відбувся півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС водночас із фіналом Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

До Вінниці прибули 34 команди, зокрема 32 кращих українських команди з тих 630, що стартували у першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади. А також дві команди з Туреччини.

Команда ВНТУ здобула шанс потрапити на фінал до Марокко

Загальна кількість команд, що змагались у півфіналі, сягнула 74, оскільки з використанням Інтернет світовий півфінал проводився паралельно на двох майданчиках — у Вінниці та в Бухаресті (Румунія).

У Бухарестському політехнічному університеті зібрались 40 команд з Албанії, Болгарії, Македонії, Румунії, Сербії та Туреччини.

Отож, усього у півфіналі першості світу змагались студенти із 7 країн південно-східної Європи.

Топ-10 місць напівфіналу:

Місце

Університет

Команда

Країна

Задач

Бали

1

Львівський національний університет ім. І. Франка

LNU Penguins

Україна

9

1139

2

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Flawless

Україна

9

1242

3

Київський національний університет ім. Т. Шевченка

Unicon

Україна

9

1334

4

Бухарестський університет

Unibuc_Infoarena_Coders

Румунія

9

1563

5

Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова

ONU 1 2/3

      Україна

8

1002

6

Вінницький національний технічний університет

        VNTU_[wRabbits]

Україна

7

754

7

Ужгородський національний університет

UzhNU_Brainiacs

Україна

7

776

8

Запорізький національний технічний університет

ZNTU_SetUp

Україна

7

1003

9

Національний технічний університет " Харківський політехнічний інститут "

NTUKhPI_iddqd

Україна

6

650

10

Софійський університет

n0 ex1t

Болгарія

6

675

Отож, команди Львівського національного університету ім. Івана Франка, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка і Одеського національного університету ім. Іллі Мечникова виступатимуть цьогоріч у травні у світовому фіналі, який пройде у Марокко.

Команда Вінницького національного технічного університету знову посіла у світовому півфіналі перше напівпрохідне місце. Тобто, шанси потрапити до всесвітнього фіналу у команди є, але вони не стовідсоткові і залежать від рішення оргкомітету АСМ-ІСРС щодо виділення півфіналу додаткової квоти, як це сталося минулоріч.

У фіналі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування команда ВНТУ після тривалої перерви вдруге поспіль стала бронзовим призером, виборовши п’яту сходинку у підсумковій таблиці, покращивши минулорічний результат на один пункт. Зауважимо, що наша команда має кращий час вирішення 7 задач.

Команда ВНТУ здобула шанс потрапити на фінал до Марокко

Отож, маємо привітати команду ВНТУ як бронзового призера України і сподіватимемось, що свої виступи вона завершить повторною участю у світовому фіналі. Це певною мірою максимальне досягнення, оскільки студентам дозволяється брати учать у світових фіналах не більше двох разів. Зауважимо також, що, як і минулого року, обійти нашу команду спромоглась лише одна команда з шести країн південно-східної Європи.

Напередодні відкриття олімпіади у Вінницькій міській раді відбулась прес-конференція, яку транслювало Вінницьке державне телебачення.

У церемонії відкриття олімпіади взяли участь заступник начальника департаменту освіти Вінницької обласної адміністрації Валерій Бачинський, а також перший заступник голови Вінницької міської ради Валерій Коровій. На відкритті також були присутні представники ЗМІ, зокрема репортаж з відкриття олімпіади пройшов майже по усіх вінницьких телеканалах.

Незважаючи на серйозні матеріальні труднощі за відсутності фінансової підтримки з боку міністерства освіти і науки України, Всеукраїнському благодійному Фонду «Асоціація підтримки і розвитку інформаційних технологій», Президентом якого є координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування і директор півфіналу студентської першості світу з програмування по південно-східній Європі, професор кафедри комп’ютерних наук Володимир Месюра, вдалося залучити до підтримки олімпіади потужних спонсорів. А саме: IBM (генеральний спонсор), Facebook (платиновий спонсор) і Microsoft (золотий спонсор).

Команда ВНТУ здобула шанс потрапити на фінал до Марокко

Фонд Апріт провів з допомогою власної системи SOCIUS соціологічне опитування українських студентів — учасників півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС. Зокрема, через анкетування вибудували рейтинг 16-ти університетів України. Перші місця у студентському рейтингу розподілились таким чином:

  • КНУ ім. Т. Шевченка,
  • Львівський національний університет ім. І. Франка,
  • НТУУ «КПІ»,
  • НУ «Львівська політехніка»,
  • Вінницький національний технічний університет.

Фонд АПРІТ провів велику роботу і з Вінницькою міською радою, яка надала найвідчутнішу за всі роки організаційну підтримку олімпіади, безкоштовно виділяла транспорт та екскурсоводів, сувенірну продукцію для іноземних учасників, зорганізувала прес-конференцію.

Команда ВНТУ здобула шанс потрапити на фінал до Марокко

Команда Львівського національного університету ім. Івана Франка

Команда ВНТУ здобула шанс потрапити на фінал до Марокко

Команда VNTU_[wRabbits] — Сергій Кашубін (перший ліворуч), Михайло Гранік і Олег Морфіянець

Докладніше на сайті прес-центру ВНТУ   http://impuls.vntu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1826%3A2014-10-20-19-05-55&catid=9%3A2014-02-09-08-50-23&Itemid=1&lang=en

Фоторепортажі Сергія Маркова

ACM-ICPC овідкриття та пробний тур

ACM-ICPC основний тур

ACM-ICPC нагородження переможцівПереглядів: 5194
Поширень: 0