Другокурсник Вінницького національного технічного університету Дмитро Кривий створив робота-розвідника. За це Леонід Кучма вручив вінницькому студенту Дмирту Кривому диплом і грошову премію за перемогу у фестивалі «Sikorsky challenge».

На всеукраїнському фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky challenge» нагородили дипломом та грошовою премією у сумі сім тисяч гривень студента з Вінниці. Нагороду студент отримав у п’ятницю, 21 листопада, у національному технічному університеті «Київська політехніка».

- Свого робота-розвідника я розробляв для роботи у важкодоступних місцях, - каже Дмитро. – Він міг би стати в пригоді для рятувальників МНС. Але події на Донбасі показали, що саме там нині найбільше потрібен такий винахід. Формувати пристрій можна на різній основі – ставити його на танкові гусениці чи колеса. Це дасть можливість долати будь-яку місцевість. Керується робот дистанційно.

Ще один винахід Дмитра також може прислужитися бійцям у зоні АТО. Особливість розробленої ним високоефективної пічки в тому, що розпалюється протягом короткого часу – за 5-7 хвилин. У якості пального можна використовувати будь-які горючі матеріали. Найважливіще – не виділяє диму, тому має маскувальну властивість. Винахідник каже, не димить тому, що високий коефіцієнт згорання палива – 80-85 відсотків.

На запитання, на що потратить отримані кошти, Дмитро відповів, що частково це же зробив. У Києві на радіоринку закупив деякі необхідні деталі, решту грошей, як і придбані деталі, використає на удосконалення робота.
 Переглядів: 4068
Поширень: 0