21 травня  у Вінницькому прес-клубі пройшла презентація проекту «Європейський розвиток Донецького національного університету», який підтримано Міжнародним фондом «Відродження».

«Європейський розвиток Донецького національного університету» - це знаковий та перший в історії сучасної Україні проект, який має вивести переміщений із зони АТО університет на новий перспективний рівень розвитку та забезпечити високу конкурентоспроможність його випускників не лише на території держави, а й у Європі.

Мета проекту – забезпечити старт стратегічної програми відновлення та інноваційного розвитку Донецького національного університету у Вінниці через підтримку визначених «точок зростання», напрацьованих академічною спільнотою ДонНУ. Реалізація проекту дозволить створити на базі Донецького національного університету у Вінниці сучасний університет європейського типу.

Серед ключових напрямів проекту є:

  • забезпечення навчальних корпусів новітнім обладнанням, створення низки мобільних комп\'ютерних класів із використанням «хмарних технологій»;
  • відновлення наукової інфраструктури через введення в дію дослідницької лабораторії для природничих факультетів;
  • створення програмно-апаратного комплексу для дистанційного навчання та підтримка розробок дистанційних курсів, у тому числі іноземними мовами;
  • створення лінгафонного кабінету, продакшн-студії, медіа лабораторії та електронної бібліотеки.

З донецького національного університету за 350 тис доларів зроблять кращий навчальний заклад Вінниці

Значні кошти виділяються на забезпечення академічної мобільності як викладачів, так і студентів. Це фінансова підтримка участі у наукових конференціях та міжнародних конкурсах, програм стажування в іноземних вишах. Загальний бюджет підтримки становить 350 000 доларів США та розрахований до кінця цього року. Для реалізації проекту створено наглядову раду, у яку увійшли народні депутати України Олексій Порошенко та Олексій Рябчин, член правління МФ «Відродження» Євген Бачинський, професор ДонНУ Олена Стяжкіна, професор УжНУ Ігор Тодоров.

З донецького національного університету за 350 тис доларів зроблять кращий навчальний заклад Вінниці

Відкриваючи презентацію Гринюк Роман Федорович, ректор Донецького національного університету наголосив: «Переїзд ДонНУ, не дивлячись на значні труднощі та проблеми, дає можливість вибудувати нову стратегію розвитку. Основна ідея полягає у побудові сучасного європейського університету. Саме підтримка МФ «Відродження» - це є перший крок до реалізації нової стратегії».

З донецького національного університету за 350 тис доларів зроблять кращий навчальний заклад Вінниці

Коментуючи процес відновлення Донецького національного університету, Бачинський Валерій Григорович, заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА - начальник управління професійної освіти, інноватики та науки зазначив: «Спільними зусиллями і Вінницької ОДА, і облради будемо сприяти тому, щоб ДонНУ мав можливість показати на повну силу той рівень, який він має. Ми знаємо, що університет є одним із провідних вишів не лише в нашій державі, але й у світі».

З донецького національного університету за 350 тис доларів зроблять кращий навчальний заклад Вінниці

Кіпень Володимир Порфирович, голова «Інституту соціальних досліджень і політичного аналізу», генеральний менеджер проекту в деталях розповів присутнім про основні приорітети, напрямки та очікувані результати. Він зазначив: «Проект «Європейський розвиток Донецького національного університету» не є донорською допомогою від МФ «Відродження». Це свого роду інвестиція, яка забезпечить перспективу нового розвитку університету. Основна ідея проекту – перетворити нинішні загрози на нові можливості».Переглядів: 4295
Поширень: 0