Відкриття ТК Барбара

Лише за серпень до судів надійшло 176 позовних заяв на загальну суму 215 тисяч гривень.

Перед тим, як подати до суду позовну заяву, юристи ЖЕКів повідомляють боржника попередженням. В ньому зазначений термін, до якого боржник може повністю погасити заборгованість. У випадку, якщо зазначеної у попередженні суми боржник не має, аби розрахуватись, він може піти до ЖЕКу та заключити мирову угоду - тобто розбити борг на кілька частин та виплатити його за певний термін.

У випадку ігнорування попередження, документи передаються до суду, і борг за житлово-комунальні послуги стягується у судовому порядку. Окрім цього, відповідно до Цивільно-процесуального Кодексу України боржник платить також за інформаційно-технічне забезпечення, держмито та виконавчий збір. Разом з цим, навіть під час розгляду справи ще можливо встигнути укласти мирову угоду. В такому випадку позовна заява знімається з розгляду.

Окрім цього, продовжує працювати з боржниками фірма «Радіо». Юристи, бухгалтери та начальники ЖЕКів надають працівникам цієї фірми списки вінничан, котрі мають заборгованість за житлово-комунальні послуги. Після цього «Радіо» телефонує усім, хто зазначений у списку. Завдяки такій роботі спостерігається тенденція до покращення розрахунків за спожиті послуги. Наприклад, ЖЕК №1 подав у списку 369 боржників. За останніми даними більшість з них розрахувались, виплативши борги на суму 33 тисячі гривень, а от ЖЕК №11 подав на «Радіо» список із прізвищами 359 боржників. Вони також розрахувались із своїми боргами в сумі 28 тисяч гривень.


Переглядів: 2666
Поширень: 0

Меблі для дому - ПетроЦентр