У Вінниці почастішали випадки продажу „липових” записів у трудову книжку. Ціна “трудового стажу” починається від 500-1000 гривень. Район і область фіктивного місця роботи можна вибирати. Хоч у Київській області, хоч у Донецьку, з мокрою печаткою і підписом — візуально все в ажурі.

Але фіктивні записи у трудовій книжці, стверджує начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Микола Черненко, нічого не варті. Позаяк відрахувань із такого стажу, а точніше “зарплати”, не було, то й запис юридично недійсний.

- Із 2000 року трудова книжка певною мірою втратила свою функцію, - пояснює Микола Черненко. - Тому що діє загальна електронна персоніфікована база даних кожної людини, яка працює. Звітність до неї вноситься щомісячно. Сенсу махлювати немає. Трудова книжка нас не цікавить, принаймні, у тих, людей, які виходять на пенсію після 2000 - го року.

Прагнуть зробити фіктивний запис у трудову книжку, за інформацією спеціалістів Пенсійного фонду України у Вінницькій області, найчастіше молоді люди, віком до 35 років. Для цього і далеко їхати не потрібно — така фірма у Вінниці знаходиться на Соборній. За 1000 гривень ви отримаєте запис, що працювали філологом у Київській області, Васильківського району... Найпопулярніші посади — менеджер і маркетолог.

Першопричиною фіктивних записів, за словами начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Вінницького обласного Центру зайнятості Вадима Деруна, є те, що після отримання диплому спеціаліста молодим людям важко знайти роботу і роботодавці у першу чергу на роботу беруть людей зі стажем роботи у кілька років.

Перевірити чи людина працювала у певний період — дуже просто, стверджує Вадим Дерун.

- До двох фондів здійснюються відрахування із заробітної плати кожної людини, пояснює Вадим Дерун. - Але без згоди особи ніхто, за виключенням державних правоохоронних органів, не має права отримувати відповідь на запит персональних даних людини. Тобто, якщо роботодавець дійсно хоче перевірити ваш стаж, він може попросити особисто вас принести довідку з двох структур: з податкової і пенсійного фонду.


Переглядів: 6871
Поширень: 0