26 квітня 2012 року заступник прокурора Вінницької області Володимир Сичук провів брифінг за результатами перевірки факту смерті 18-річного юнака з Тростянця Сергія Бесараба. Представники мас-медіа, як загальнодержавного, так і регіонального рівня, змогли поставити запитання, які їх цікавили у цій, набутій великого резонансу, справі.

Зокрема, Володимир Васильович повідомив, що прокуратурою Вінницької області 25.04.2012 р. порушено кримінальну справу відносно завідуючого Гайсинським міжрайонним відділенням Вінницького обласного бюро судово-медичних експертиз Лебедя О.В. за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

В.В.Сичук зазначив, що внаслідок неналежного виконання службових обов\'язків Лебедем О.В. під час проведення первинного судово-медичного дослідження трупа Бесараба С.В. (навіть після проведення, на усунення допущених експертом помилок, ексгумації та комісійного судово-медичного дослідження трупа) до цього часу не встановлено причину смерті молодої людини, не спростовано і не підтверджено факт вживання ним трамадолу. Усе це завдало тяжких моральних страждань батькам хлопця і є грубим порушенням, охоронюваних Конституцією України, їх законних прав на захист честі і гідності.

Ураховуючи, що можливості дослідчої перевірки вичерпано, а протиріччя, які є в поясненнях очевидців не усунені, з метою підтвердження чи спростування підозр батьків покійного Бесараба щодо об’єктивності висновків судово-медичних досліджень, у ході розслідування слідчим слідчого відділу прокуратури Вінницької області будуть призначені судові експертизи, проведені допити свідків, очні ставки й інші можливі слідчі дії.

Розслідування відтепер контролюється безпосередньо прокуратурою області.

Нагадаємо, що 21 липня минулого року 18-річний Сергій Бесараб перший день вийшов на роботу – біля місцевої аптеки зводилась добудова. Під час роботи бетономішалки Сергія ударило струмом і за дві хвилини він помер. Однак батькам загиблого надали документ, що син помер від передозування лікарським засобом – трамадолом. Залишків трамадолу у висновках судмедекспертів немає. Батьки звернулись у обласну прокуратуру за дозволом на проведення ексгумації тіла.Переглядів: 7456
Поширень: 0